За підсумками І півріччя Вінницька область посіла ІІ місце в Україні за кількістю дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу. Зокрема, влаштовані 642 дитини, з 2463 дітей Вінницької області.
Також Вінницька область посідає ІІІ місце за кількістю дітей в сімейних формах виховання. Це 2361 дитина-сирота, дитина, позбавлена батьківського піклування, які виховуються під опікою, піклуванням, в прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу.
Порівняльні таблиці по Україні додаються.
Для довідки:
Прийомна сім’я – це сім’я ( або конкретна особа, що не перебуває у шлюбі), яка добровільно взяла на виховання та для спільного проживання від однієї до чотирьох дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування.
Можливо, саме Ваша сім’я стане для дитини центром тепла та злагоди, якого вона не зазнала від рідних батьків. Для більш детальної інформації звертайтесь в службу у справах дітей у Вашому районі (місті).
Прийомними батьками можуть бути працездатні особи. які:
- визнані в установленому порядку дієздатними;
- не були позбавлені батьківських прав;
- мають достатнє матеріальне забезпечення;
- за станом здоров’я можуть виконувати обов’язки щодо виховання дітей;
- пройшли курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки.
Документи, які необхідні для створення прийомної сім’ї:
- копії паспортів кандидатів у прийомні батьки;
- довідка про склад сім’ї (форма№3);
- копія свідоцтва про шлюб;
- довідка про стан здоров’я кандидатів у прийомні батьки та неповнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з ними;
- довідка про доходи;
- довідка про несудимість;
- письмова згода на утворення прийомної сім’ї всіма повнолітніми членами сім’ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, засвідчена нотаріально;
- довідка про проходження навчання у прийомні батьки;
- рекомендація центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Дитячий будинок сімейного типу — окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менш як п’яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Метою створення дитячого будинку сімейного типу є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.