Через систему ProZorro Вінниччина зекономила понад 76 млн гривень бюджетних коштів

Новини Вінниці

Відповідно до  розпорядження  голови  обласної  державної  адміністрації Валерія Коровія від 21 лютого 2017 року №116 «Про ефективне використання бюджетних коштів при здійсненні публічних закупівель» усі структурні підрозділи облдержадміністрації та підпорядковані їм установи та заклади, які фінансуються з обласного бюджету, та райдержадміністрації зобов’язані допорогові закупівлі проводити через електронну систему ProZorro.

В поточному році розпорядниками коштів проведено більше 11 тисяч закупівель через систему ProZorro з яких 10 тисяч, або 88,7% допорогові закупівлі. За питомою вагою допорогових закупівель Вінницька ОДА входить до категорії лідерів серед інших облдержадміністрацій.

За результатами проведених закупівель через систему ProZorro економія коштів  обласного  та  районних  бюджетів  склала  76  млн. грн., з  яких  майже 27 млн. грн., або 35,5% по допорогових закупівлях.

Нагадаємо також, що  9 серпня, Уряд на чолі з Володимиром Гройсманом  ухвалив постанову, яка вносить зміни до Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків. Ці зміни удосконалюють функціонування електронної системи закупівель “ProZorro”.

Постанова дозволить створити умови для використання системи “ProZorro” державними, комунальними та казенними підприємствами, на якi не поширюється дія Закону України “Про публічні закупівлі”. Вони матимуть можливість проводити свої закупівлі в прозорий та конкурентний спосіб, заощаджуючи кошти, а громадськість матиме доступ до інформації про такі закупівлі.         

По-друге, постанова збільшує кількість випадків, у яких  оператор авторизованого електронного майданчика повертає плату учаснику тендера, а адміністратор повертає виплату оператору авторизованого електронного майданчика.

До цього Порядок передбачав повернення коштів, сплачених за участь у процедурі закупівлі, лише у разі скасування торгів або визнання їх такими, що не відбулися, до моменту розкриття тендерних пропозицій. Але, як показує практика, трапляються випадки, коли замовники відміняють процедури закупівель з незалежних від учасників причин і після розкриття пропозицій. Тоді учасники, що якісно підготували свої пропозиції, втрачають кошти, сплачені за участь в закупівлях. В таких випадках було б доречно повертати кошти. Внесені до Порядку зміни дозволять забезпечити більш справедливі та привабливі умови участі бізнесу у процедурах закупівель.

Також, прийнята постанова вносить уточнення в законодавство щодо податку на додану вартість. Він враховується в оплаті учасника та оператора авторизованого електронного майданчика. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *