У Вінниці стартує пленер-конкурс «Кращий художник» – буде цікаво!

Новини Вінниці

Унікальний не тільки для Вінниці мистецькій захід зініціював Народний художник України Володимир Козюк. Конкурс підтримали і Міністерство культури, і влада Вінниці. 12 українських митців писатимуть вінницькі пейзажі і змагатимуться за звання кращого художника.

За словами Володимира Козюка, це звання досить умовне, адже головна мета події – формування іміджу Вінниці як європейського міста, розвиток культурного потенціалу, презентація кращих зразків художнього мистецтва, підтримка художників та стимулювання їхньої творчості.

Учасниками проекту стали:  Володимир Оврах, Заслужений художник України (Вінниця); Євген Шаповалов (Чернігів); Світлана Нечай-Сорока (Вінниця); Сергій Заєць (Одеса); Валентина Колтановська (Вінниця); Ірина Прокопчук (Вінниця); Катерина Пікало (Дніпро); Олена Острогляд (Полтава); Віталій Петровський (Київ); Олеся Рибченко (Київ); Олександр Никитюк (Вінниця).

 Усіх живописців-учасників теж обирали за конкурсом, усього було подано 208 заявок.

Комісія переглядала анкети та фотографії робіт, надісланих на адресу організаторів пленеру, – розповідає Володимир Козюк. – Звичайно, передусім, зверталася увага на професійність, але дивилися й на те, чого прагне художник. Деякі висували цілу низку вимог, а деякі висловлювали щире бажання працювати. Ось із цих других і обирали.

Щодня до 16 серпня художники працюватимуть, вечорами спілкуватимуться, обмінюватимуться враженнями, відпочивати, їздити на екскурсії.

Зробимо все, щоб учасникам пленеру було комфортно та приємно і писати картини, і просто гостювати у Вінниці, додає Володимир Козюк.

Таке завдання пану Володимиру допоможуть виконати його партнери і друзі. Так, вінницький бізнесмен Сергій Капуста  надає художникам  номери в своєму готелі «Франція» та забезпечує їх обідами в ресторані «Монблан». Годуватимуть гостей і ще в кількох ресторанах та кафе Вінниці.

Власниця салону-магазину «Художник» Галина Калиновська забезпечує учасників полотнами і фарбами. Завдяки Ігорю Ільчишину (ювелірна фірма Кімберлі»)  кращий художник отримає спеціальну нагороду у вигляді ордену, виготовленого зі срібла 925 проби з позолотою 900 проби.

Сергій Капуста: «Дуже приємно, що перший такий пленер відбудеться саме у Вінниці. Ми зробимо для художників все – комфортні умови роботи, кращі ресторани для відпочинку… Сподіваюсь, що цей захід матиме згодом ще більше шанувальників та прихильників і наступного року буде ще масштабнішим».

Ігор Ільчишин: «Ми з Володимиром дружимо і один одному допомагаємо. Він підтримує наші спортивні проекти, ми – його мистецькі. Власне, у виготовлення нагороди ми теж вклали своє мистецтво – ювелірне».

Галина Калиновська: «Пленерний живопис мені особливо подобається. Я сама неодноразово організовувала пленери в різних місцях України. Прекрасно бачу, що сьогодні в художників не найкращі часи, приміром, роботи в салоні продаються не дуже часто.  Люди в нинішніх умовах гроші на їжу витрачають і не можуть собі дозволити картини купувати. І мені дуже хочеться художникам допомогти – забезпечу учасників пленеру фарбами і полотнами».

Аліна Ісаєнко, координатор пленеру: «Таку місію виконую вперше. Це дуже  приємно і цікаво. Для того, щоб усі могли бачити, як проходить пленер, як працюють художники, ми відкриваємо спеціальну сторінку на Фесбук, де будуть розміщені фотографії учасників, їхнього робочого процесу і готових картин».

До слова, за результатами пленеру у Вінниці не тільки визначать кращого художника (16 серпня), а ще видадуть каталог робіт, а на День міста організують виставку. Планується, що з 5-ти написаних картин кожний автор одну залишає Вінниці для музею, ще одну – в подарунок меценату, а іншими може розпорядитися на своє розуміння. Як варіант  – продати (за своєю ціною) на вернісажі на День міста.

Довідка.  До журі конкурсу увійшли представники Міністерства культури України, Вінницької мерії, директор Національного художнього музею України Юлія Литвінець, директор Національного музею «Київська картинна галерея» Юрій Вакуленко, Народний художник України Володимир Козюк, куратор Українського Національного музею в Чикаго Марія Климчак,  голова Вірменської Національної спілки художників Карен Агамян, керівник  організації  Міжнародна медіа-культура Україна-Китай Лю Юй Дань, мистецтвознавці, меценати.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *