«Фракційна дисципліна» та «друзі по голосуванню» вінницьких депутатів відтепер – в онлайні

Новини Вінниці

Сьогодні, 26 липня, у Вінниці, а також – у Львові, Миколаєві, Луцьку та Харкові презентували онлайн-сервіси, за допомогою яких відслідкувати роботу депутатів місцевих рад.

Локальні версії сайтів на зразок всеукраїнського Rada4you.org розробили експерти Громадянської мережі ОПОРА та команди порталу «Вони голосують для тебе». Система автоматично аналізує  відкриті дані, що розміщуються на офіційних сайтах міськрад.

Ознайомитись з вінницькою версією порталу можна за посиланням.

Будь-який громадянин, маючи доступ до інтернету через комп’ютер чи смартфон, може зайти на цей сайт і подивитися, як фактично працює його обранець, або та чи ніша партія. Коли запускався всеукраїнський проект «Вони голосують для тебе», ми розуміли, що на той час, а зараз – особливо, громадянам не достатньо брати участь у прийнятті рішень раз на 4-5 років під час виборів і вони хочуть робити це частіше. Ми хочемо, щоб люди оперували не словами чи емоціями політиків, а фактично перевірити їхню діяльність: чи вони ходять на засідання, як вони голосують, чи існує коаліція та, про яку говорять, чи інша – згідно з голосуваннями, чи виконують депутати свої передвиборні обіцянки, голосуючи за ті чи ніші законопроекти, – каже регіональний координатор ГМ ОПОРА у Вінницькій області Наталія Величко.

Коли ми презентували цей сайт в регіонах, нас запитували, чи будемо робити такі для місцевих рад, бо людей цікавить, як голосують їхні місцеві депутати, – говорить експерт ГМ ОПОРА, представник команди Rada4you Григорій Сорочан. – Ми написали «робота», який заходить на сайт міської ради і зчитує звідти інформацію про голосування депутатів, відвідування ними засідань та інші відкриті дані. Потім здійснюються певні розрахунки і по кожному депутату видається низка показників. Сайт, зокрема, аналізує такий цікавий показник, як «фракційну дисципліну», тобто кількість голосувань депутата проти лінії його фракції чи групи. Ми вважаємо, що фракція підтримує те чи інше питання, якщо за нього голосує 50% плюс 1 депутат від фракції чи групи. Цікавий також показник – «друзі по голосуванню», адже буває, що депутат позиціонує себе дуже опозиційним, а голосує разом з провладними колегами чи навпаки.

Сайт, кажуть його ініціатори, розрахований на широкий загал, особливо цінним він буде для громадських активістів та журналістів. Важливий і для самої міської ради та її депутатів.

У тому, що влада Вінниці зацікавлена у дієвій співпраці з громадськими активістами запевняє директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міськради Володимир Романенко.

До речі, ідею ми взяли з країн, де рівень довіри до влади – досить високий і країн з так званими сталими демократіями: Великобританії і Австралії, – додає Наталія Величко.  

До слова, усі локальні сайти проекту створені за принципом відкритого коду, тож будь-яке місто зможе вільно використати розробки Громадянської мережі ОПОРА для себе і запустити схожий ресурс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *