Як вінницькі лісівники діляться досвідом із закордонними колегами

Новини Вінниці

Вінницькі лісівники вивчають досвід ведення лісового господарства в інших європейських країнах. Усе найкраще, передове привозять до Вінниці. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Бондар переконаний, що потрібно і самих себе поважати, думати перспективно, і чужому навчатись, і свого не цуратись.

І Європа в свою чергу приїжджає за досвідом до лісівників Вінниччини. Так, нещодавно Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства приймало у себе молодих лісівників з 14 країн Європи. Іноземні гості завітали на Вінниччину, як в регіон передового досвіду вирощування дубових лісів, побачили успішні результати багаторічних досліджень вінницьких лісівників: створені ущільнені лісові культури дуба звичайного з введенням горіха чорного, груші звичайної, черешні лісової, береки, модрини європейської.

Новітні технології вирощування лісових культур дають можливість у віці стиглості досягти запасу деревини не 190 – 220 м3, як сьогодні маємо, а 550 – 600 м3! А значить, держава з часом отримає десятки тисяч гектарів високопродуктивних плантацій дуба звичайного, горіха чорного, деревина якого втричі дорожча від деревини дуба. А це – фінансова безпека держави, це нові робочі місця, це розвиток вітчизняної деревопереробки!

Делегації фахівців ДП «Вінницький лісгосп» вже вивчала передовий досвід ведення лісового господарства в Латвії. А цього разу завітали до лісівників Гомельського та Брестського державних виробничих лісогосподарських установ Білорусі.

У Мекеєвському лісництві державної лісогосподарської установи «Гомельський лісгосп» ознайомились з вирощування лісових культур берези карельської, вільхи чорної, осики, тополі, створених мікроклональним посадковим матеріалом. В Долголєському лісництві білоруські лісівники показали технологію вирощування модрини європейської. В Приборському лісництві білоруси презентували технологію вирощування посадкового матеріалу з закритою кореневою системою.

Делегація вінницьких лісівників оглянула механізми білоруського виробництва, які використовуються під час проведення зачистки лісосік від порубкових залишків та для проведення догляду за лісовими культурами.

Білоруські колеги показали вінничанам лісонасіннєвий центр та розсадник, ознайомили з технологією переробки насіння, вирощування посадкового матеріалу для лісокультурного виробництва та озеленення з закритою кореневою системою. Державна установа «Республіканський селекційно – насіннєвий центр» складається з 4-х відділів: центральна аналітична лабораторія, сектор лісового насінництва та лісовідновлення, виробничий відділ, науково-дослідний відділ. Виробнича база закладу включає в себе цех висіву насіння (обладнання фірми Mosa Green Srl), цех переробки шишок (обладнання фірми Nomeko, щорічний обсяг переробки шишок складає близько 150 т), холодильні камери місткістю 15 т, тепличний комплекс по вирощуванню посадкового матеріалу із закритою кореневою системою загальною площею 0,28 га. В селекційно-насіннєвому центрі білоруські колеги ознайомили з технологіями переробки лісонасіннєвої сировини та отримання чистого лісового насіння, наповнення касет субстратом, висіву насіння, вирощування посадкового матеріалу з закритою кореневою системою, мікроклонального розмноження.

За інформацією: Прес-служба Вінницького ОУЛМГ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *