Сьогодні, 3 липня, у Вінниці відбулось друге обговорення напрацювань в рамках нової редакції проекту Перспективного плану формування ОТГ в області.
У зустрічі за участі громадськості, представників депутатського корпусу Вінницької облради, засобів масової інформації і голів об'єднаних громад консолідоване бачення щодо ходу децентралізації висловили Директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади Вінницької області Тетяна Пашиніна, Директор Вінницького ВП ЦРМС Олег Левченко, виконавчий директор Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України Владислав Філатов і перший заступник керівника секретаріату – завідувач Центру інвестиційної спроможності та залучення ресурсів Асоціації місцевого самоврядування Володимир Репей.
Активну участь в обговоренні запропонованого проекту взяли депутати і голови громад, яких безпосередньо стосуються зміни на мапі Вінницької області.
За словами Тетяни Пашиніної, презентований Перспективний план перебуває на етапі обговорення і продовжується прийом пропозицій щодо його модифікації.
Владислав Філатов підкреслив, що зміни, які зараз відбуваються у державі в сфері децентралізації є незворотніми, але законодавча база потребує значних доопрацювань.
Предаставник Асоціації Місцевого Самоврядування Володимир Репей говорив про спроможність громад.
За одним із перших варіантів Перспективного плану передбачалось понад 100 громад, зараз вже — 64, бо малі громади не є спроможними. Щораз то нагальніше постає питання реформування районів. Багато сільських громад чекає на “команду зверху” і готові до об'єднання. Безумовно на мапі Вінничини не може бути білих плям, – зазначив Володимир Репей.
Детальний звіт про фінансові показники ОТГ і пропозиції щодо кожного з районів зокрема представив Директор Вінницького ВП ЦРМС Олег Левченко:
Представлений проект – це не вирок. Невдовзі будуть чергові обговорення в ОДА із урахуванням думок зацікавлених сторін. За логікою, центр громади має бути у 25-кілометровій зоні доступності з усіх її населених пунктів, тобто теоретично могло б вистачити 36 громад на усю область. Асоціація Міст України пропонувала карту із 43 громадами. Слід чітко розуміти — об'єднання добровільне, але є питання якості. Можемо мати навіть 300 громад, але чи будуть вони в стані справитись із покладеними на них державою зобов'язаннями?
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування запрошує усі зацікавлені сторони долучитись до процесу обговорення проекту Перспективного Плану формування територій громад Вінничини.
Пропозиції можна надсилати до 10 липня 2017 року на адресу Вінницького Відокремленого Підрозділу Центр Розвитку Місцевого Самоврядування: lgdc.vinnitsa@gmail.com