Знайти трюфель у лісі – справа не з легких. Подекуди хащами доводиться ходити по кілька годин: розгрібати листя та копати землю спеціальною киркою. Лише тоді можна назбирати золотих грибів.
Чорний, білий та оленячий трюфелі ростуть в лісах, які ще двісті років тому саджали для панів та графів. У коріння дерев сіяли спори грибів. З них готували вишукані страви. А звичайні люди не розуміли їхню цінність. Два роки тому молодий фермер з Василівки Тиврівського району на Вінниччині почав досліджувати хащі. І зараз збирає по кілька кілограмів золотих грибів.
Олександр Джига не лише збирає гриби, а й вирощує їх просто у лісі. Під деревом закопує манну та рисову каші. Каже, для того, щоб розмножити гриби без великих затрат.
Якщо літо та осінь дощові, чоловік збирає до двадцяти кілограмів грибів. Продає їх до елітних ресторанів Києва.
Якщо брати чорний літній трюфель, він досить таки дешевий – десь біля 150 євро за кілограм, зимовий – близько 300-350 євро в залежності від сезону, ну і білий – рекордсмен, він – від 2 до 5,5 тисяч євро, – розповідає Олександр Джига.
Своїм досвідом Олександр ділиться з усіма охочими. Серед таких – вінничанин Олександр Хрищук. Чоловік хоче навчитись вирощувати трюфелі на своїй присадибній ділянці.
Одночасно з висадженням горіха-фундука, коли зробити внесення шпор трюфеля, і, зробивши мікрорізацію, то через п’ять років буде вже власний трюфель, – ділиться набутими знаннями Олександр Хрищук.
А Олександр Джига вже сіє спори трюфеля у коріння фундука. Дерева чоловік висадив на власному полі. За чотири роки фермер збиратиме перші кілограми культивованих золотих грибів.