Під час засідання 21 чергової сесії 53 депутати підтримали проект рішення «Про Програму розвитку туризму у Вінницькій області на 2017-2020 роки»,
про який поінформував начальник Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко.
– Затвердження цієї Програми буде сприяти створенню конкурентоспроможного на національному та міжнародному ринках туристичного продукту, здатного максимально задовольнити туристичні потреби мешканців області та її гостей, – зазначив Володимир Мережко. – При цьому, особлива увага приділятиметься доступу до туристичних послуг осіб з функціональними обмеженнями. Також передбачається створення та розвиток матеріально-технічної бази і сучасної інфраструктури туризму, сприятливих умов для залучення інвестицій, ефективного використання природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалу, етнографічних особливостей регіону, забезпечення умов для повноцінного функціонування суб’єктів туристичної діяльності, підвищення якості та асортименту туристичних послуг, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, підготовка кваліфікованих екскурсоводів, здійснення системної рекламно-інформаційної діяльності, підтримка в’їзного та внутрішнього туризму, зокрема, сільського.
Розвиток туризму є важливим для області, адже туризм істотно впливає на такі сектори економіки, як транспорт, торгівля, зв'язок, будівництво, сільське господарство, виробництво товарів широкого вжитку, і є одним з найбільш перспективних напрямів структурної перебудови економіки.
Вінниччина має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму: особливості географічного положення та рельєфу, сприятливий клімат, багатство природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалів.
В області на державному обліку перебуває 4307 пам’яток культурної спадщини: 1739 – археології, 1893 – історії, 526 – містобудування та архітектури, 101 – монументального мистецтва, 47 – садово-паркового мистецтва, 1- ландшафтна.
Актуальним питанням для Вінниччини є розвиток сільського зеленого туризму. Зазначений напрям діяльності сприяє розвитку малого та середнього бізнесу, зменшенню рівня безробіття у сільській місцевості, укріпленню міжнародних зав’язків, залученню внутрішніх та зовнішніх потенційних туристів до пізнання багатої природної та історико-культурної спадщини краю, збереженню екологічної рівноваги. Сьогодні в області послуги сільського зеленого туризму надають близько 30 сільських садиб, які пропонують комфортне проживання, сімейний відпочинок, народну традиційну кухню, екологічно чисті продукти харчування, цікаве дозвілля.
З них дві садиби мають третю (найвищу) категорію системи категоризації сільської нічліжної бази Українська гостинна садиба та 7 садиб мають базову категорію.
Найбільш активними в розвитку сільського зеленого туризму є Барський, Вінницький, Гайсинський, Немирівський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький та Ямпільський райони.
Одним із напрямів діяльності Програми повинен стати активний пошук нових перспективних заходів, направлених на створення якісного туристичного продукту, здатного максимально задовольнити потреби потенційних туристів нашого регіону.