З 15 березня цього року, відколи у Вінниці стартував пілотний проект «Сусідська варта», до нього приєдналось уже 14 ОСББ.
Про це повідомив начальник Управління превентивної діяльності ГУ Нацполіції у Вінницькій області Ігор Слободянюк.
Мета проекту – покращення взаємодії поліції з населенням в питаннях забезпечення публічної безпеки у місті. Проведені були відповідні навчання як з поліцейськими, так і з мешканцями міста стосовно взаємодії та комунікації, – зазначив Ігор Слободянюк.
У патрульній поліції Вінниці визначили відповідальних осіб, які провели зустрічі з мешканцями двадцяти будинків, відповідали на їхні різнопланові запитання.
Створено чат між представниками поліції і ОСББ, де в оперативному режимі скидається інформація – і патрульні відповідають, як діяти – таким чином швидше реагують на повідомлення. Також було спільно з представниками ОСББ проведено обхід територій, розробили так звану «карту безпеки» – карту районів, на якій, за допомогою інформації від мешканців, було відмічено території, де найчастіше розпивають спиртне, вживають наркотичні препарати тощо. Наразі вона аналізується і буде передана командиру батальйону для роботи патрульних у таких проблемних точках. Кожних два місяці ми з представниками ОСББ будемо уточнювати цю карту, – говорить керівник патрульної поліції Вінниці Редван Усеінов.
Як тільки цю карту передадуть нам, ми будемо бачити ці «уражені» місця і будемо відправляти туди більше екіпажів. Хоча за півтора року роботи патрульної поліції у Вінниці ми вже бачимо, де потрібно посилювати патрулі. Знаємо, наприклад, що Корея, П’ятничани – безпечніші, більше викликів надходить на Вишеньку: це, в основному, квартирні крадіжки, з автомобілів тощо, – додає командир батальйону патрульної поліції Вінниці Дмитро Кисличенко.
За словами голови правління Асоціації ОСББ Вінниччини Ельвіри Мрясової, зацікавились співпрацею з мешканцями багатоквартирних будинків Вінниці не лише патрульні та дільничні, а й, наприклад, співробітники карного розшуку.
Звичайно, що мешканці можуть повідомити поліції багато цікавих фактів. Фактично, лозунг «Сусідської варти»: «Бачу щось підозріле – телефоную», – каже Ельвіра Мрясова.
Ми також проводили аналіз роботи «Сусідської варти» і повідомлень, які надходять в поліцію – якщо колись про сімейно-побутові конфлікти повідомляли жертви насилля, то тепер уже частіше стали телефонувати сусіди і навіть діти, – розповів заступник начальника відділу дільничних офіцерів поліції Управління превентивної діяльності ГУ НП в області Віталій Шведа.
Нагадаємо, в середині березня цього року Вінниця стала першим в Україні містом, де мешканці в рамках пілотного проекту «Сусідська варта» можуть допомагати поліції попереджати злочини.
ВІДЕО: Відділ комунікації поліції Вінницької області