Що готували для вінничан на фестивалі польової кухні пам’яті Тараса Сича

Новини Вінниці

Сьогодні, 28 червня, у День Конституції України, у Вінниці вже втретє влаштували фестиваль польової кухні пам’яті Тараса Сича.

Нагадаємо, вінничанин Тарас Сич служив кухарем у батальйоні «Київська Русь», допомагав військовим пораненим, але сам був проти насилля. Загинув він під мінометним вогнем біля Дебальцевого 13 лютого 2015 року на 48 році життя.

Свої кулінарні витвори на цьогорічному фестивалі представили національні спільноти, паби, ресторани Вінниці, байкери, козацькі та інші громадські об’єднання, бійці ДСНС надали три польових кухні, на сцені фестивалю виступав оркестр рятувальників. Виставку військової техніки підготували службовці Національної гвардії.

Чимало відвідувачів було у наметі, де активісти волонтерського об’єднання «Мольфар» влаштували експозицію побуту бійців на передовій.

Черга вишикувалась за шашликами, які готував на фестивалі фіналіст проекту «Мастер-шеф» Ігор Місевич.

Свою кулінарну майстерність показували й вінницькі знаменитості. Так, шоумен Олександр Шемет готував разом з велоспільнотою та байкарським клубом.

Бограч – це угорська військово-польова кухня, він має бути таким гострим, що якби турки напали і захопили його, то щоб не змогли з’їсти. Але ми робимо не дуже гострим, як для вінничан – на нас же турки не збираються нападати, – каже Олександр Шемет.

Серед традиційних учасників – Центр професійно-технічної освіти торгівлі та харчових технологій. Навчальний заклад був біля витоків фестивалю і вже втретє бере в ньому активну участь.

Ми традиційно виставляємо страви, приготовлені з любов’ю: наш український домашній борщ, враховуючи, що зараз піст, ми також приготували пісну кашу гречану з грибами, а до каші – домашні солені огірочки та наші традиційні пиріжечки й різні смаколики. Також ми проводимо майстер-класи «Намалюй собі свято»: кожен може підійти і намалювати на медових пряниках для себе все, що він побажає, – розповів директор навчального закладу Валерій Дяків.

За словами одного з організаторів фесту, директора МПМ «Зоря» Євгена Майданика, фестиваль щороку змінюється:

Якщо на першому фестивалі були просто кухні, а на другому з’явилась військова техніка, то сьогодні вже є намет, де можна побачити, як живуть бійці, появились фото-зони, бібліотеки приєднались, більше стало людей, які хочуть щось приготувати і долучитись до збору коштів.

Загалом, на цьогорічному фестивалі свою їжу пропонували гостям понад 40 кухонь. Скуштувати будь-яку страву можна було, придбавши за 20 гривень спеціальний талон. Виручені кошти, кажуть організатори, Благодійний фонд «Подільська громада» використає для придбання найнеобхіднішого для фронту. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *