Кількість смертей від передозування наркотиків у Євросоюзі зростає вже третій рік поспіль. Про це за результатами масштабного дослідження повідомив Європейський моніторинговий центр із наркотиків та залежності, розташований у Лісабоні.
Всього за 2015 рік від передозування наркотиків померла 8441 людина, що на 6% більше, ніж роком раніше. Майже половина випадків припадає на Німеччину і Велику Британію.
80% смертей пов’язані з передозуванням героїну або опіатів. Експерти пов’язують це зі збільшенням чистої діючої речовини у складі препаратів після початку падіння цін на героїн та опіати.
78% загиблих від передозування — чоловіки.
Згідно з дослідженням, 93 мільйони громадян країн ЄС хоча б раз у житті пробували наркотики. Це понад чверть населення Євросоюзу у віці від 15 до 64 років.
“Наслідки проблем із наркотиками залишаються суттєвим викликом для європейського суспільства”, — заявив єврокомісар із внутрішніх справ Євросоюзу Дімітріс Аврамопулос, представляючи звіт моніторингового центру.
У ЄС, як і у США, зростає загроза від сильнодіючих синтетичних опіатів, які імітують ефект героїну і морфію. З 2009 по 2016 рік було виявлено 25 нових різновидів синтетичних опіатів, здебільшого фентанілів, частка яких на ринку зростає. Експерти підкреслюють, що для виробництва кількох тисяч “вуличних доз” достатньо мінімальних обсягів цих препаратів, їх легко перевозити і ховати, що стає зростаючою проблемою для влади і перевагою для організованої злочинності.
Найчастіше використовуються в Європі кокаїн, екстазі та амфетаміни. На заході і півдні континенту частіше вживається кокаїн, а на півночі і сході — амфетаміни. При цьому аналіз стічних вод показує зростання рівня вживання кокаїну в ЄС. Близько 2,3 млн дорослих у 2016 році вживали цей наркотик.
Найчастіше — в 70% випадків — у громадян країн Євросоюзу вилучають канабіс. Його пробували майже 88 мільйонів дорослих європейців. 1% дорослих жителів ЄС вживає канабіс щодня або більше 20 днів на місяць.