Китай і Європейський Союз продемонструють єдність у боротьбі з глобальним потеплінням на саміті в Брюсселі в п'ятницю, через день після того, як президент США Дональд Трамп оголосив, що він виведе Сполучені Штати з Паризької кліматичної угоди.
Зустріч прем'єр-міністра Китаю Лі Кецяна з високопосадовцями ЄС завершиться спільною заявою, підтриманою усіма 28 державами ЄС, що зобов'язує Європейський Союз і Китай до повної реалізації Паризької кліматичної угоди.
Спільна заява, перша з боку Китаю і ЄС, буде присвячено скороченню використання викопних видів палива, розробці більш екологічно чистих технологій і допомозі зібрати 100 млрд дол. США в рік до 2020 року, щоб допомогти бідним країнам скоротити свої викиди.
Як зазначається, Китай став малоймовірним партнером Європи в областях від вільної торгівлі до безпеки, а переговори в Брюсселі також стосуватимуться ракетних випробувань Північної Кореї і глобальних надлишкових сталеливарних потужностей.
Європейська комісія описала вихід Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди, підписаної більш ніж 190 країнами, як сумний день для світової спільноти, але додала, що шукатиме нові союзи.
Виступаючи в Берліні в четвер, Лі Кецян підкреслив рішучу підтримку прийнятої в Парижі у 2015 року угоди про клімат Китаєм, який обігнав США як найбільший в світі емітент парникових газів в 2007 році.