З 1 по 3 червня у вінницькому «Подільському зоопарку» пройде свято «Подорож у дитячий світ», присвячене Міжнародному Дню захисту дітей. Запрошені 1200 дітей з малозабезпечених сімей.
В зоопарку живуть верблюди, гімалайські та бурі ведмеді, зубри, бізони, граціозні олені, козулі та лами, різні види мавпочок, сулікати та дикобрази. Цікаво спостерігати за життям вовків, лисиць, диких кабанів. Велике розмаїття тут і пернатих. Серед них – павичі, страуси, чаплі, степові орли, екзотичні папужки.
Для 52 видів тварин, а всього тут утримують до 250 тварин і птахів, готують індивідуальний збалансований раціон, в зимовий період його збагачують вітамінами та мінералами.
Цього року мають потомство сірого буйвола та альпаки.
Для якісної племінної роботи необхідно періодично проводити ротацію тварин, аби не допустити родинного спарювання, – говорить директор Подільського зоопарку Євген Ткачик. – Тож постійно співпрацюємо з іншими звіринцями.
Утримання Подільського зоопарку у 2016 році обійшлося майже у 2 млн грн, з яких 1 млн 200 тис грн надійшло з обласного бюджету. Решту забезпечили дочірні підприємства ВОКСЛП «Віноблаголісу», до структури якого входить зоопарк. Вони дбають про заготівлю кормів та з кожним роком покращують благоустрій території.
Цього року на розбудову зоопарку спрямують 4,5 млн грн. Зокрема, на нові, більш комфортні, три вольєри для ведмедів. Проект коштує 12 млн грн, їх отримають за рахунок обласного конкурсу регіонального розвитку. Першу чергу будівництва скоро розпочнуть. Зараз займаються облаштуванням вольєрів для сулікатів, широконосих великих черепах, фініків та носух. Планують завезти сибірських козерогів. Минулого року збудували вольєри для водоплавної птиці – лебедів та пеліканів.
Багато попрацювали над ландшафтним дизайном, квітучими алеями, затишними альтанками. Для дітей облаштували кілька ігрових майданчиків. Впорядкування території, яка сягає понад 8 га, продовжують і зараз. Покращення умов у Подільському зоопарку можливе завдяки стабільності в господарській діяльності обласного комунального підприємства «Віноблагроліс». Воно базується на відтворенні лісового фонду регіону та заготівлі деревини. В користуванні дочірніх районних підприємств 130 тис га земель лісового фонду області та 80 тис га мисливських і водних угідь. Тож «Віноблагроліс» дбає про популяцію звірів, птахів і в дикій природі, про рівновагу флори та фауни.
За інформацією: Прес-служба Вінницької облради