У Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні урочисто відкрили відремонтований кабінет катамнезу. Відтепер тут фахівці будуть проводити спостереження за дітьми перших трьох років життя, які народилися передчасно або мають ризик хронічних захворювань і затримки розвитку.
Відтепер тут працює фахівець-неонатолог, також є кабінет оцінки розвитку дитини, кабінет підтримки грудного вигодовування.
Фахівці, що працюють у кабінеті катамнезу, будуть підтримувати, рятувати життя і здоров’я маленьких пацієнтів. До того ж, оновлення кабінету, насамперед, дасть можливість створити електронний реєстр новонароджених дітей, наблизити медичну послугу до пацієнта раннього віку, зменшить час перебування дітей в чергах, – зазначила начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяна Бондаренко.
У Вінницькій дитячій обласній лікарні щорічно лікується близько 900 новонароджених дітей (серед яких близько 300 – народженні передчасно). Усі вони потребують подальших оглядів лікарів (педіатра, невролога, офтальмолога) відповідно до важкості їхнього захворювання та терміну передчасного народження.
Катамнестичне спостереження у дитячій обласній клінічній лікарні ведеться з 2003 року, а з модернізацією кабінету спостереження за новонародженими, фахівці матимуть змогу допомагати ще більшій кількості малюків та їхнім батькам.
Катамнестичне спостереження – догляд за новонародженими, який має на меті раннє виявлення проблем затримки фізичного чи нервово-психічного розвитку у дітей, народжених передчасно або з патологією та своєчасне скеровування їх для проведення реабілітаційних заходів.
За матеріалами: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА