За місяць вінничанам виписали майже 90 тисяч рецептів на «Доступні ліки»

Новини Вінниці

Упродовж першого місяця впровадження програми «Доступні ліки» на Вінниччині виписано майже 90 тисяч рецептів.

Про це під час  Всеукраїнської  селекторної  наради  щодо стану реалізації урядової програми відшкодування вартості лікарських засобів повідомив заступник голови – директор Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА Ігор Івасюк.

Вінницька область активно включилась в реалізацію державної програми «Доступні ліки», – зазначив посадовець, – з 1 квітня, тобто від початку дії урядової програми, жителям Вінниччини виписано 87 098 рецептів, з них 45%, або 39 829 вже отоварено в аптечній мережі. У квітні лікарські засоби відпущені в аптеках області на загальну суму  1 млн 266 тис грн, що складає 6,2% від річної суми коштів, які  надійшли в область.

Учасники засідання заслухали інформацію віце-прем'єр-міністра України Павла Розенка про стан реалізації та обговорили механізми вдосконалення Урядової програми «Доступні ліки», яка діє з 1 квітня 2017 року.

За останні три тижні кількість аптек, які беруть участь в урядовій програмі "Доступні ліки" збільшилась приблизно вдвічі. На сьогодні вже близько 5 тисяч аптек долучилися до цієї програми, а це – кожен четвертий аптечний заклад. Нині вже здійснено відшкодування вартості лікарських препаратів за 730 тисячами рецептів для близько 700 тисяч наших співгромадян. Це лише початок і вже зараз Уряд готує зміни до Держбюджету на 2017 рік, якими фінансування програми передбачається збільшити щонайменше на 250 млн грн,- зазначив віце-прем'єр-міністр України.

Звітуючи про реалізацію програми «Доступні ліки» на Вінниччині, Ігор Івасюк зупинився на деяких проблемних питаннях. Він зазначив, що в аптечних закладах області, які працюють в програмі,  недостатній асортимент лікарських засобів із переліку.

На останній нараді, 13 травня, прийнято рішення про необхідність звернення до КМУ та профільного Міністерства з пропозицією про розширення переліку міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, додавши до зазначеного переліку аналоги симвастатину, будесоніду, ізосорбідудинітрату, а також комбінованих препаратів для лікування артеріальної гіпертензії та бронхіальної астми, –  зазначив Ігор Івасюк.

За інформацією: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *