Привчати студентів-іноземців до чистоти та порядку на вулицях почали вінницькі правоохоронці. Чому саме іноземців? На їхню поведінку найбільше скаржаться містяни, мовляв, біля вишів на перервах студенти палять, п’ють каву та кидають сміття просто на землю. Після таких звернень копи та муніципальна поліція влаштували рейд по територіях найбільших вузів міста та на власні очі побачили цю картину.
Площа перед медичним університетом. Студенти вийшли на перерву. Курять і п’ють каву, недопалки та стаканчики кидають просто на землю. Муніципальна поліція робить зауваження. Українські студенти просто розбігаються, а кілька компаній іноземних продовжують курити та кидати недопалки на асфальт. Нахабства не витримують патрульні, теж роблять зауваження:
Тут можна курити, але не можна кидати сміття! Не можна!
На двох студентів із Марокко патрульні складають протокол і пояснюють за що.
Проте, один із іноземців заявляє, що вони й гадки не мали, що смітити заборонено на вулицях і в підземних переходах.
За словами Василя Мороза, який працює у підземному переході біля ринку «Урожай», із такою проблемою стикається ледь не щодня:
Неодноразово робив зауваження студентам, бо викидають сміття, де заманеться. Але марно. Не реагують. Особливо – студенти-іноземці. Вони можуть і відправити кудись подалі на якихось пару букв, щоб не сказати гірше.
У муніципальній поліції говорять, що вінничани жаліються, бо під вечір площа біля медичного університету нагадує суцільний смітник.
Василь Гайовик, начальник муніципальної поліції Вінницької міської ради додає:
-Вони просто ще не розуміють, що за це нестимуть відповідальність.
А відповідальність дійсно буде. Сьогодні, 4 травня, протоколи склали на п’ятьох студентів-іноземців. Їм доведеться сплатити штраф – майже дві тисячі гривень. І такі рейди муніципальна поліція обіцяє віднині влаштовувати щодня.
–Є дуже важливі люди у нашому місті – це прибиральники, – каже – Ці люди працюють кожного ранку, прибирають наші вулиці. До обідньої пори у місцях масового скупчення осіб все знову стає засміченим. На жаль, ми не можемо постійно слідкувати за дотриманням правил благоустрою, тому що є дуже багато інших і важливіших викликів, але робимо все можливе, аби достукатись до свідомості громадян