Як вінничанам оформити для дитини закордонний паспорт

Новини Вінниці

Сьогодні багато сімей вважають за краще проводити відпустку і вихідні за кордоном, і значить документ обов’язково знадобиться і молодшим членам осередку суспільства. Оформити дитячий закордонний паспорт в Україні – процедура нескладна. Досить тільки подати необхідні документи та сплатити послугу оформлення.

ПАСПОРТ? ОБОВ’ЯЗКОВО!

Якщо раніше міграційна служба України (ДМС) видавала дитині проїзний документ або дітей вписували у батьківський закордонний паспорт, то з 2017 року ця послуга припинена. Зроблений документ або запис можуть бути використані до кінця зазначеного терміну, і далі все одно доведеться робити дитині паспорт.

З ЯКОГО ВІКУ оформляти ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ?

Дитячий закордонний паспорт можна оформити навіть новонародженому, діє він до 16 років. А з 16 років при наявності паспорта громадянина юнак або дівчина має право оформляти дорослий закордонний паспорт і запитувати його самостійно. До 16 років закордонний паспорт дитині оформляють його батьки.

ВАЖЛИВО. Дитячий закордонний паспорт діє протягом 4 років, потім його потрібно переоформляти.

ЯКІ ПОДАВАТИ ДОКУМЕНТИ?

Батьки подають документи в найближчому підрозділі ДМС (причому реєстрація за місцем проживання не має значення і завіряти дозвіл на оформлення паспорта нотаріально не потрібно).

ВАЖЛИВО. Фотографії на дитячий закордонний паспорт повинні бути глянцевими, на білому тлі, а обличчя дитини займає 80% знімка.

ЯК БУТИ З біометрією?

У 2017 році законодавчо затверджені 2 типу закордонних паспортів: старого міжнародного зразка і біометричні з чіпом. Біометричні «корочки» оформляються при наявності дактилоскопії, але відбитки пальців у дітей молодше 12 років не беруть. Тобто діти до 12 років за замовчуванням представляють дитячі закордонні паспорти старого зразка.

ВАЖЛИВО. Дітям старше 12 років дактилоскопію і біометричний паспорт оформляють на підставі письмової заяви батьків.

ОСОБЛИВОСТІ ПОДАННЯ ЗАЯВИ

Якщо мама або тато дитини відсутні з якоїсь причини, пакет документів подає один з батьків, а відсутній – пише заяву, яку потрібно завірити нотаріально. У разі перебування мами чи тата за кордоном, його заяву завіряють в українському консульстві.

Батьки в розлученні – документи подаються одним із батьків, а додатково подаються свідоцтво про розлучення, довідка про склад сім’ї з ЖЕКу.

Дитина виховується матір’ю-одиначкою – вона додатково пред’являє в ДМС довідку з РАГСу про запис зі слів матері.

Один з батьків дитини – іноземець, значить – документи подає один з батьків-громадянин України. Додатково слід пред’явив підтвердження громадянства дитини і паспорт одного з батьків-іноземця.

Якщо дитина до 16 років подорожує тільки з мамою/батьком, другий з батьків надає згоду на виїзд дитини і завіряє у нотаріуса. Також згода, завірена нотаріально, подається в пакет документів, якщо дитина їде за кордон з супроводжуючим.

СКІЛЬКИ КОШТУЄ ОФОРМЛЕННЯ ДИТЯЧОГО закордонного паспорта?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *