За що НКРЕКП хоче стягувати «абонплату» – розповіли й показали у ПАТ «Вінницягаз» (відео)

Відео Новини Вінниці

Поки в суспільстві та на вищому державному рівні тривають дискусії щодо запровадження так званої «абонплати» за газ для споживачів, тобто, розподілу рахунків за газ як товар та плати щомісячної плати за приєднанні потужності, у ПАТ «Вінницягаз» вирішили наочно показати журналістам, для чого, власне, пропонується брати «абонплату».

Згідно з рішенням НКРЕКП, яке набуло чинності 31 березня, для вінничан плата за приєднанні потужності мала складати від 40 до 100 гривень (без ПДВ) у залежності від типу лічильника.

За попередніми розрахунками, плата для споживачів, які мають лічильники G-4, мала б склaдaти близько 100 гривень без ПДВ. Для споживaчів з гaзовою плитою тa колонкою – близько 68 гривень. Для споживачів, які використовують тільки з плиту – в близько 40 гривень без ПДВ, – говорить прес-секретар ПАТ «Вінницягаз» Оксана Поліщук.

Журналістам показали найпотужніший у Вінниці газорозподільний пункт, де тривають роботи, за які, власне, й планується стягувати «абонплату». У Вінниці та Вінницькому районі таких об’єктів – 128, по області – більше 500 та понад 2 тисячі «шкафних установок». Обслуговують мережі майже 700 працівників служби експлуатації.

Саме вони виконують об’єм робіт, аби газ, за якою б ціною він не був, дійшов у домівки вінничан. Дійшов безпечно, безаварійно і безперебійно. Тому так звана «абонплата» – це плата за конкретну послугу, за те, щоб ці газові мережі обслуговувалися, щоб їх було вчасно обстежено на пошкодження ізоляції, на предмет витоку газу, – каже Оксана Поліщук.

 

За її словами, торік компанія відчула суттєву плинність кадрів, – через низьку зарплатню.

Торік у нас була середня заробітна плата – 3900 гривень, по промисловості у регіоні – 5,5 тисячі. Минулого року у нас звільнилося близько 400 чоловік. Це – контролери, працівники аварійно-диспетчерської служби, служби експлуатації газових мереж. Завдяки зусиллям керівництва, вдалося двічі підвищити працівникам зарплату – сьогодні середня по підприємству складає 5 230 гривень у той час, по промисловій галузі вона, все одно, майже на тисячу більша – 6 100 гривень, – розповіла Оксана Поліщук.

Крім того, у ПАТ «Вінницягаз» наголошують: розділення рахунків передбачене енергетичними домовленостями з Євросоюзом.

Після того, як сьогодні, 4 квітня, стало відомо, що НКРЕКП призупинить дію своєї Постанови, у ПАТ «Вінницягаз», кажуть, що слідкуватимуть за подальшим розвитком подій і виконуватимуть рішення регулятора, яке буде ухвалене.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *