Вінниччина починає готуватися до тарифної децентралізації

Новини Вінниці

Під час селекторної наради з регіонами, яка відбулась 28 березня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка, підсумували проходження опалювального сезону 2016-2017 та обговорили впровадження тарифної децентралізації.

У Вінницькій студії Укртелекому на нараді були присутні: голова облдержадміністрації Валерій Коровій, перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, заступник Вінницького міського голови Микола Форманюк, міські голови міст обласного значення, представники департаментів та управлінь облдержадміністрації, керівники тепло-, газо- та водопостачальних організацій області.

Опалювальний сезон підійшов до завершення, не зважаючи на виклики, які стояли перед підприємствами теплокомуненерго. Тож маємо не допустити зайвого використання енергії для того, щоб вона була спожита ефективно. Наразі нас чекає серйозний міжопалювальний підготовчий період, коли ми повинні ефективно використати всі можливості для ремонту мереж, обліку, виконання інвестиційних програм та впровадження заходів з енергоефективності,– заявив під час селекторної наради Геннадій Зубко. – Ми запускаємо в дію механізм по закону №1730 («Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»). З 1 квітня запрацює Реєстр підприємств тепло- та водопостачання, які зможуть врегулювати заборгованість перед НАК «Нафтогаз» за спожиті енергоносії і розпочати процес реструктуризації боргів. В процесі реструктуризації будуть списані штрафи і пені за спожиту енергію та надаватимуться субвенції від держави для зменшення боргових зобов’язань підприємств.

За словами Андрія Гижка, тарифна децентралізація дозволить зробити тарифну політику більш гнучкою, дасть певну стабільність, без якої неможливо ефективно працювати з міжнародними донорами і грантовими установами,адже кошти надають лише в разі наявності чіткого обліку, коли можна порахувати як доходи,так і збитки.

Йдеться також  про передачу функцій ліцензування і встановлення тарифів по теплуі водопостачанню. Газ – прерогатива держави.Тобто на місця передаються функції встановлення тарифів на тепло. Водопостачання й водовідведення. Відповідно влада має забезпечити ,щоб ці підприємства мали ліцензію . Ліцензію буде видавати обласна державна адміністрація – Департамент житлово-комунального господарства та інфраструктури. Щоб отримати ліцензію, підприємство має забезпечити побудинковий облік тепла, водопостачання й водовідведення не менше 70%. Перш за все – люди будуть платити за реально отримане тепло, а також зможуть регулювати його подачу на будинок, – пояснив Андрій Гижко.

За інформацією: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *