2018 року через зростання мінімальної зарплати кількість українців, які отримували субсидію, скоротиться. Як підрахували в Мінфіні, таким чином вдасться заощадити 5 млрд грн.
6 із 10 українців отримують субсидії. Уряд виділив цього року 51 млрд грн. Але тарифи на всі комунальні послуги зросли в кілька разів. Середній розмір субсидії – 1521 грн. Хто перший втратить урядову допомогу вирахували на порталі "Сегодня".
Наступного опалювального сезону за тепло доведеться платити більше. У травні цього року норматив споживання газу на опалення скоротять до 5 куб. м (на даний момент 5,5 куб. м).
"Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скоротили, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решту люди мають платити самі", – сказав Валентин Землянський, експерт в енергетичній сфері.
У дохід за нарахування субсидій із 2017-го хочуть враховувати депозити.
"Ми, напевно, внесемо депозити в розрахунок доходу домогосподарства для призначення субсидії. Але ми це зробимо з травня, вже після закінчення опалювального періоду. Тому що, це правильно врахувати, це все-таки можна вважати доходами, особливо коли відсотки за ним виплачують", – сказав Андрій Рева, міністр соцполітики.
2012 року, згідно з даними Державної служби статистики, українці віддавали за комунальні послуги в середньому 16% зарплати. Сума в платіжці на той момент сягала 502 грн, в той же час середня зарплата була 3098 грн. У січні 2017-го середня платіжка за комуналку сягнула 1807,9 грн (33% від середньої зарплати), це рекордна в історії України сума.
Цього року субсидіанти пройдуть масштабну перевірку. Мінфін виявив 100 тис. сімей, які зробили покупку від 50 тис. грн і оформили субсидії.