Сьогодні, 7 березня, у Вінниці за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та делегації урядовців урочисто відкрили після реконструкції відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської клінічної лікарні №1 з операційним блоком та надсучасним обладнанням.
Виділення 45-ти мільйонів гривень на реконструкцію та закупівлю устаткування для відділення стало можливим завдяки політиці децентралізації, – кажуть в мерії.
Ремонт у лікарні розпочали у вересні минулого року, а вже цьогоріч тут встановили сучасне обладнання від німецького виробника. Зокрема, встановлено сучасні апарати штучної вентиляції легень, в тому числі такі, що не мають аналогів в Україні, облаштовано сучасну систему спостереження за станом хворого. Крім того, придбано сучасний апарат мембранного плазмоферезу для лікування отруєнь, токсичних станів хворого. Закуплено також новітній бронхоскоп, УЗД-апарат, електрокардіограф, мобільний рентген-апарат. Навіть стіни відділення покриті спеціальними медичними панелями з особливим антисептичним заповнювачем герметизованим силіконом, а підлога – синтетичним покриттям, стійким до антисептичних розчинів.
Там, де є господарські підходи і розуміння місцевої влади, буде результат. Те, що ми побачили – це не просто ремонт, це стандарт інвестиції в здоров’я українців: швидко і якісно зробити операцію з якісним наркозом і якісним моніторингом, якісно вивести зі стану наркозу, зробити всі реанімаційні заходи для того, щоб людина швидко одужала. Я не дозволю, щоб нам одягали «рожеві окуляри» і видавали простий «євроремонт» за реконструкцію. Нам треба інвестувати в якість. Для Уряду принципово важливо підтримати галузь охорони здоров’я. Ми підняли заробітну плату в охороні здоров’я на 30%. Зараз готуємо масштабну програму безкоштовних ліків для українців, це буде державна інвестиція в здоров’я українців. Це – цукровий діабет, бронхіальна астма і головне – гіпертонічна хвороба. Ліки від цих хвороб будуть надаватися безплатно для хронічних хворих. Цей процес запускаємо з 1 квітня. Ми виділили для цього 500 мільйонів гривень, якщо потрібно буде більше, внесемо до парламенту пропозиції щодо змін до бюджету, – зазначив Володимир Гройсман.
Якраз у цій лікарні 2008-го року створили сучасний кардіоцентр. Відтоді у Вінниці смертність та інвалідність від серцево-судинних захворювань суттєво зменшилась. Тепер Прем’єр хоче створити 13 аналогічних центрів по всій Україні:
Суми, Дніпро, Тернопіль, Чернівці, Маріуполь, Запоріжжя та інші – загалом 13 міст, де будуть такі центри і ми розгорнемо цю систему по Україні, щоб рятувати українцям життя, – запевнив глава Уряду.
Вінницька мерія вже займається виготовленням проектно-кошторисної документації і готується до реконструкції лікарні швидкої медичної допомоги.
Там буде аналогічна реанімація на 24 ліжка і 4 операційних з обладнанням такого ж класу і стандарту, як у цьому відділенні, – сказав міський голова Вінниці Сергій Моргунов.
Уряд тим часом готує пропозиції щодо зміни системи фінансування лікарень у контексті впровадження страхової медицини.
Сьогодні кошти йдуть переважно на фінансування стін і койко-місць. Ми хочемо змінити цю ідеологію, щоб фінансувати конкретного українського громадянина, який отримує чітку медичну послугу. Хочемо інвестувати в нові ліжка, нові технології. Ми не хочемо інвестувати в старі стіни, занедбані будівлі, жахливі умови. Не важливо, скільки лікарень в районі, важливо – яка лікарня. Я хочу інвестувати туди, де буде якісне обладнання, якісний хірург, якісний операційний стіл, обладнання, – наголосив Володимир Гройсман.
Глава Уряду пообіцяв, що найближчим часом Кабмін запропонує варіант зміни системи фінансування, що включатиме і складову страхової медицини.
Пахно и современное оборудование это несовместимо) он только может взятки брать, но только не лечить! Гройсман лучше бы нормальных врачей нашел, а не современное оборудование, такие “специалисты” как в этой больнице с “современным” оборудованием, это тоже самое, что обезьяна с гранатой!