У Вінниці обговорили проект Ліберального Податкового кодексу України

Новини Вінниці

Сьогодні, 27 лютого, Територіальним відділенням Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» у Вінницькій області було проведено круглий стіл за участі представників громадськості,  бізнесу, фіскальної служби та експертів ВГО «Асоціація платників податків України» на тему: «Обговорення проекту Ліберального Податкового кодексу України».

Під час заходу Президент ВГО «Асоціація платників податків України» Грігол Катамадзе  презентував проект Ліберального Податкового кодексу України, а   учасники заходу запропонували своє бачення та зміни до проекту.  Також свою підтримку щодо лібералізації податкового законодавства висловили народний депутат України Сергій Кудлаєнко та начальник Головного управління ДФС України у Вінницькій області Руслан Осмоловський.

Основні положення нового кодексу базуються на вимогах сьогодення, згідно з якими податкова система України повинна бути гнучкою і швидко реагувати на зміни в суспільстві та економіці: податкове законодавство повинно бути простим, прозорим та ліберальним.

Ця редакція проекту не є остаточною. Нині Асоціація проводить низку круглих столів та зустрічей по всій Україні для обговорення тексту проекту та отримання пропозицій і зауважень.

Основні нововведення Ліберального Податкового Кодексу:

Скорочення кількості податків. Замість існуючих сьогодні 13 пропонується залишити всього 9 податків, а саме: 5 загальнодержавних податків (на додану вартість, на доходи фізичних осіб, на виведений капітал, акцизний податок, платежі за використання природних ресурсів) та 4 місцевих (податок на нерухомість, плата за землю, сільськогосподарський податок, податок з фізичних осіб-підприємців зі статусом мікробізнесу та малого бізнесу).

Об’єднання податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску в один податок – податок на доходи фізичних осіб у розмірі 20%. Запровадження даного нововведення матиме поступовий характер: у період з 1 січня 2018 р. по 31 грудня 2018 р., ставка податку на доходи фізичних осіб встановлюється у розмірі 32%, у період з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р., ставка податку встановлюється у розмірі 28%, а вже з 1 січня 2020 р. податок на доходи фізичних осіб становитиме 20%.

Крім того, проект ліберального Податкового Кодексу передбачає скасування військового збору. А після того, як ПК увійде в дію, оголошується мораторій на внесення змін до нього на три роки.

У спрощеному оподаткуванні пропонується новий підхід через встановлення понять «мікробізнес» та «малий бізнес».

Статус мікробізнесу може надаватись фізичним особам-підприємцям, які поділяються на дві категорії.

Перша – фізичні особи-підприємці, які 

– здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць

на ринках;

– займаються традиційними народними промислами;

– провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню; 

– не використовують працю найманих осіб;

– річний обсяг доходу не може перевищувати 2 млн. грн.

Суб’єкти мікробізнесу першої категорії сплачують податок за фіксованою ставкою500 грн. в місяць, з щорічним коригуванням на індекс інфляції.

Друга – фізичні особи-підприємці, які:

– здійснюють роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках;

– займаються традиційними народними промислами;

– провадять господарську діяльність з надання послуг населенню, в тому числі побутових, та платникам особливого режиму оподаткування;

– здійснюють виробництво та/або продаж товарів;

– кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

– річний обсяг доходу не перевищує 5 млн. гривень. 

Ставка податку для суб’єктів мікробізнесу другої категорії – 2 % обсягу доходу, 1% з яких відраховується до Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Статус малого бізнесу може надаватись фізичним особам – підприємцям та юридичним особам – суб’єктам господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких річний обсяг доходу не перевищує     25 млн. гривень.   

Ставка податку:

3 % обсягу доходу у разі реєстрації такого суб’єкта платником ПДВ, з яких 2 % відраховуються до Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

5 % обсягу доходу у разі, коли такий суб’єкт не є платником ПДВ, з яких 2 % відраховуються до Фонду на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Обов’язкове використання РРО суб’єктами малого бізнесу. Однак, у разі здійснення розрахунків виключно у безготівковій формі – РРО не застосовується.

У проекті значно скорочено перелік видів діяльності, які не можуть здійснювати платники особливого режиму оподаткування.

Визначено перелік заборонених видів діяльності:

1) діяльність з організації, проведення азартних ігор, лотерей (крім розповсюдження лотерей), парі (букмекерське парі, парі тоталізатора);

2) обмін іноземної валюти;

3) виробництво, експорт, імпорт та оптовий продаж підакцизних товарів; 

4) видобуток, виробництво, реалізацію дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення (крім виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння);

5) видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення;

6) фінансова, страхова діяльність, посередницька діяльність страхового брокера та страхового агенту;

7) діяльність з надання послуг пошти (крім кур'єрської діяльності) та зв'язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню).

Не можуть застосовувати особливий режим оподаткування фізичні та юридичні особи – нерезиденти.

У результаті опрацювання значної кількості отриманих пропозицій від представників бізнесу, проектом ліберального Податкового кодексу України дозволено здійснювати діяльність у сфері ресторанного  господарства та роздрібний продаж підакцизних товарів, зокрема, в ресторанах, кафе, барах тощо, а також діяльність з організації, проведення гастрольних заходів та діяльність у сфері аудиту.

Щодо сільськогосподарського податку, то фахівці пропонують встановити окремі підходи в оподаткуванні с/г підприємств у залежності від видів діяльності. Для сільськогосподарських підприємств, які займаються рослинництвом, встановити ставку с/г податку у відсотках від грошової оцінки землі, а для тих, які займаються тваринництвом та птахівництвом, – у відсотках від скоригованого валового доходу.

Розробники проекту планують влітку подати Ліберальний Податковий Кодекс до Верховної Ради з тим, щоб він був прийнятий і вступив у дію з 1 січня 2018 року.

Довідка. Всеукраїнську громадську організацію «Асоціація платників податків України» засновано 27 листопада 1998 року. Метою створення та діяльності Асоціації є захист прав та законних інтересів платників податків у економічній, правовій, соціально-трудовій та інших сферах їх діяльності, представництво інтересів членів Асоціації на національному, галузевому та місцевому рівнях, а також сприяння створенню в Україні умов для становлення та пріоритетного розвитку національного підприємництва.

АППУ – це більше п'яти з половиною тисяч малих, середніх і великих представників ключових секторів економіки: промисловості, фінансовій, зокрема банківській, сфери, будівництва, сфери послуг і т.д. Сьогодні організація бачить своє призначення в консолідації зусиль платників податків для поліпшення ділового середовища та умов ведення бізнесу.

Територіальне відділення у Вінницькій області створене 25 вересня 2009 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *