Співробітники ювенальної превенції поліції Вінниччини та відділу протидії кіберзлочинам почали акцію «Цінність життя». У навчальних закладах міста та області поліцейські закликають підлітків не брати участь у небезпечних квестах.
Сьогодні в Інтернеті дітей очікує не лише приємне спілкування з однолітками, але й спільноти, адміністратори яких дають учасникам груп завдання травмувати себе, випробовуючи їх на сміливість. Кінцевою метою «гри» є доведення дитини до самогубства, яке вона повинна зафіксувати на камеру.
Для зменшення числа шанувальників «моря китів» та «тихих будинків» та запобігання участі підлітків у цих небезпечних розвагах та квестах працівники сектору ювенальної превенції Вінницького відділу поліції спільно з працівниками відділу протидії кіберзлочинам зустрілись з учнями міської школи № 35.
Старший інспектор сектору ювенальної превенції Вінницького відділу поліції Василь Кучерявий розповів дітям, що з ними грають не ровесники, не підлітки, а дорослі, завдання яких – збагачення за будь-яку ціну – їм важливо отримати зображення та відео, де зняті каліцтва чи смерть. За існуванням таких груп стоять професійні психологи та люди, які використовуючи підлітків, заробляють на їхніх проблемах та дитячій цікавості.
За словами старшого інспектора відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Дмитра Шепети, департаментом кіберполіції на постійній основі проводиться моніторинг таких груп смерті та їх учасників. Гравці, яких вдалось врятувати, розповіли що вступили до спільноти через особисті негаразди та проблеми у спілкуванні з ровесниками, тож поліцейський закликав дітей не випробовувати долю:
Функціонування та покликання цих груп не допомогти вам, а навпаки психічно пригнітити, щоб ви самі собі завдали якогось каліцтва, а у гіршому випадку – самогубство. Випитавши ваші особисті дані та дані ваших рідних, вами будуть маніпулювати, коли виникне бажання покинути цю гру.
З показаного фільму діти дізнались до яких наслідків може призвести участь у смертельних іграх.
В рамках акції «Цінність життя» відділом ювенальної превенції поліції Вінниччини проведення таких зустрічей заплановано у всіх школах Вінниці та області.
Поліція Вінниччини закликає усіх батьків уважніше ставитись до своїх дітей та просить при виявлення таких груп самостійно негайно повідомляти до кіберполіції https://www.cybercrime.gov.ua (цілодобово) та на телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 з 8:45 до 19.30 в робочі дні, а також до адміністрації соцмережі у якій було виявлено групу.
За інформацією: Відділ комунікації поліції Вінницької області