Вінницькі депутати хочуть, щоб Трамп дізнався про «самопожертву України»

Новини Вінниці

Сьогодні, 17 лютого, постійна комісія Вінницької обласної ради з питань свободи слова, інформаційного простору та реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ підтримала винесення на чергову сесію питання про Звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо ініціативи залучення до переговорів стосовно питань територіальної цілісності та військових дій на території України гарантів Будапештського меморандуму.

Проект відповідного звернення підготувала голова комісії Тетяна Редько.  

За її словами, саме з Вінниці свого часу розпочиналось знищення одного з найбільших у світі арсеналів ядерної зброї, оскільки тут знаходився штаб 43-ї ракетної армії.

У нас знаходилось підприємство, яке виконувало відповідне завдання за кожну знищену ракету отримало мільйон доларів на свій рахунок. У нас є аргументи і факти, якими ми можемо засвідчити перед Трампом і перед іншими державами, як насправді це відбувалось. Країни-гаранти мали забезпечити нашій державі територіальну цілісність і безпеку. Оскільки тут, у Вінниці, розпочиналось ядерне роззброєння країни, вважаю за необхідне проявити ініціативу і нагадати це нашим депутатам і світовій спільності – дати статистику, яка свідчить, що було знищено 10 висококласних дивізій, а це – більше 50 тисяч висококласних спеціалістів було викинуто на вулицю. Ми позбулися 2500 ядерних боєголовок, із них 1278 – віддано Росії за ці гарантії. Уявляєте, коли ця статистика ляже на стіл Трампа чи когось іншого? Весь світ почує, що Україна знищила стільки ядерного потенціалу з доброї волі! Це буде вагомий аргумент переконати світ, що такої самопожертви, яку зробила Україна, ніхто до сьогодні не зробив у світі, – говорить Тетяна Редько.

Довідка. Мемора́ндум про гара́нтії безпе́ки у зв'язку́ з приєдна́нням Украї́ни до Догово́ру про нерозповсю́дження я́дерної збро́ї — міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні. Зазначений меморандум є юридичним актом: вступив у силу з моменту підписання відповідно тексту цього документу; сам текст згаданого документу 1994 року не передбачає ратифікації; а процедура ратифікації міжнародних угод була встановлена Росією в 1995 році, пізніше укладання меморандуму. Тому вказана угода є обов'язковою до виконання від 5 грудня 1994 р. всіма сторонами, всіма учасниками меморандуму без винятку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *