Віялові відключення електроенергії можливі – Кабмін ввів НС в енергетиці

Новини Вінниці

Кабінет міністрів України на місяць ввів надзвичайний стан (НС) в енергетиці. Відповідне рішення було прийнято в ході позачергового засідання уряду сьогодні, 15 лютого, передає кореспондент РБК-Україна.

"Передбачається пункт, яким передбачається, що у виникненні нагальної потреби і диспропорції між споживанням і виробленням електричної енергії все таки ми будемо задіювати віялові відключення для того, щоб збалансувати вироблення і споживання електричної енергії", – заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик в ході засідання уряду.

За його словами, надзвичайні заходи передбачають визначення допустимого рівня зниження резерву енергогенеруючих потужностей. Окрім того, важливим є пункт про розробку графіку навантаження енергетичної системи України з урахуванням вимог ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго". Зокрема, надзвичайні заходи передбачають, що НЕК "Укренерго", виходячи з наявних запасів вугілля різних марок, повинен буде визначити допустимий рівень зниження резерву енергогенеруючих потужностей, встановити ліміт за складом обладнання для кожного енергоблоку ТЕС.

Це означає, що для економії вугілля, підприємства будуть працювати, використовуючи мінімальний склад устаткування. Крім того, оператору магістральних мереж належить встановити тимчасові обмеження щодо їх пропускної спроможності, а також визначити умови та обсяги міждержавних перетоків електроенергії. Крім того, для НАЕК "Енергоатом" будуть встановлені спеціальні графіки роботи, які АЕС зобов'язані будуть дотримуватися, а також компанія повинна бути готова в будь-який момент розвантажити свої енергоблоки. Так, в період НС атомні станції забезпечать енергопостачання в нічний час і до 70-80% покриють споживання днем.

Решта покриють гідроелектростанції, посилиться навантаження на ТЕС, що працюють на газовому вугіллі. Також буде застосований графік аварійних відключень. Очікується, що зазначені заходи сприятимуть тому, що споживання вугілля-антрациту скоротиться на 20%.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *