Після минулорічної загибелі червонокнижних зубрів стадо на Вінниччині відновлюється, – переконують лісівники. Нагадаємо, торік у лютому 20 велетенських тварин браконьєри загнали на кригу, де вони провалились у ставок і втопились.
15 самок було. Серед них – ті, що вигодовували телят, – говорить директор Хмільницького держлісгоспу Тарас Ющинський. – Там було п’ятнадцять самок і тільки двоє самців.
Минув рік. Але слідчі досі не знайшли винних у цій трагедії. Поліцейські запевняють, що слідство продовжують.
Розслідується два кримінальних провадження, – говорить речник Головного Управління національної поліції у Вінницькій області Анна Олійник. – Перше – це, те, яке було відразу відкрите за фактом загибелі тварин, що занесені в червону книгу. Це 248 ч.2 незаконне полювання. Максимальне покарання – до 5-ти років ув’язнення. Прозвучала інформація про те, що до цього злочину можуть мати стосунок різного рівня посадовці. Тому слідчим управлінням було внесено ще відомості по ст.. 364 ч.2 – це зловживання службовим становищем. До 6-ти років ув’язнення. Ускладнює те, що слідством на даний момент не встановлені прямі свідки загибелі тварин! Є свідки, які надають інформацію з уст інших осіб почуту. Поки що, не оголошено підозри конкретним особам.
Телята, яким тоді вдалось вижити, перетворились на справжніх красенів. Саме у цих лісах, на двадцяти тисячах гектарів лісомисливських угідь – жило найбільше стадо зубрів у Європі – понад сотня тварин.
Якщо ми будемо щороку так знищувати й знищувати, то ми можемо й самі залишитись, як ті зубри, – говорить керівник управління охорони земель департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА Андрій Магера. – Зубри, вони ж не тільки на території України , а й всієї Європи є червонокнижними тваринами. Їх потрібно зберігати!
Тепер лісівники разом з екологами вирішили знову перелічити тварин. Ретельно вивчають сліди та перевіряють спеціальні годівнички, які зробили для зубрів. За кілька годин мандрування лісом – на поле виходить ціле стадо червонокнижних тварин. Фахівці нарахували 90 дорослих зубрів та понад 10 телят. Та це ще не усі зубри, запевняють лісівники. Говорять, на цій території мешкає ще одне стадо. Щоправда значно менше. Переконують, популяція зубрів відновилась. І, аби захистити їх від браконьєрів планують створити національний парк. Також єгері сподіваються, що слідчі знайдуть винних у минулорічній загибелі червонокнижних тварин.