Онлайн-юстиція, свідоцтво – у пологовому та «шлюб за добу» – що нового для вінничан пропонує мін’юст

Новини Вінниці

Торік міністерством юстиції України та його Головним територіальним управлінням у Вінницькій області впроваджено низку новацій, спрямованих на покращення якості та доступності юридичних послуг. Про це розповів начальник головного територіального управління юстиції в області Юрій Круголь.

Зокрема, за його словами, завершено реформу реєстрації у сфері нерухомості та бізнесу і передано відповідні повноваження місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам. Торік реєстраційні функції у сфері нерухомості та бізнесу почали надавати нотаріуси. З травня відповідні повноваження повністю на себе перебрали місцеві органи влади та акредитовані суб’єкти.

Крім того, на базі системи онлайн-сервісів було дано старт ініціативі «Онлайн-будинок юстиції». Створення «Он-лайн будинку юстиції» – перш за все, це ініціатива спрямована на те, щоб забезпечити громадян сучасними і зручними послугами, які вони зможуть отримати в мережі Інтернет.

Також ефективно реалізовано політику боротьби з рейдерством. З початку року при міністерстві та при головних територіальних управліннях юстиції почала діяти Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, завдання якої – скасовувати незаконні реєстраційні дії. Окрім цього, мін’юстом розроблено та забезпечено прийняття комплексного антикорупційного закону, який ввів кримінальну відповідальність за рейдерство для всіх учасників неправомірних дій: заявників, реєстраторів та вигодонабувачів.

Запроваджено також видачу свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологових будинках. Отримати перші документи дитини, не виходячи з медичного закладу, можна у 473 установах по всій Україні. Нині кожне четверте свідоцтво видається за новим порядком. Понад 86 тисяч батьків вже скористалися цієї зручною новацією.
Так само було запущено пілотний проект «Шлюб за добу». Відтепер молодятам не треба чекати щонайменше місяць для того, щоб зареєструвати свої стосунки.

Крім того, продовжено розширення найбільшого соціального проекту Уряду – надання безоплатної правової допомоги населенню. З вересня відкрито 424 бюро правової допомоги у районних центрах та невеликих містечках. Наразі по всій країні діє 545 точки доступу до правової допомоги. Отримати консультацію тут можуть усі громадяни. А соціально незахищені українці мають право на безкоштовного адвоката для представництва у суді.

Також Юрій Круголь зазначив, що торік було дано старт реформі пенітенціарної системи, системи примусового виконання судових рішень, реалізовано старт електронного декларування, налагоджено ефективну роботу системи електронних торгів арештованим майном СЕТАМ та розпочато найголовнішу реформу – реформу судової гілки влади.

За інформацією: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *