Французькі судноплавці готуються до унікальної подорожі. Вони хочуть обійти довкола світу на катамарані із відновлювальними джерелами енергії – сонця і вітру. Старт подорожі запланований на квітень цьогоріч. Триватиме плавання шість років, передає "5 канал".
Зараз у французькому порту Сен-Мало тривають останні приготування до навколосвітньої подорожі. На катамаран Energy Observer- встановлюють останні деталі. Зокрема, частини сонячних батарей та вітрогенератори. Саме сонце і вітер стануть основними джерелами енергії.
Крім того, човен оснастять і спеціальними пристроями, що акумулюватимуть водень, завдяки розщепленню океанської води. На водневих двигунах Energy Observer йтиме, коли не буде сонця і вітру.
"Energy Observer – технологічний виклик. Це щось схоже на літак SolarImpuls, тільки в нас катамаран, зроблений у Франції. Головна ідея – привернути увагу до джерел відновлювальної енергії у судноплавстві, і зробити кругосвітнє плавання цілком автономним", – каже винахідник і капітан катамарана Віктор’єн Еррусар.
Повідомляється, що довжина човна – 30 метрів, а вага – понад 20 тонн. Його переробили з катамарана, що вже мав свою історію судноплавства: 1994-го року обійшов довкола світу і здобув кубок Жуля Верна.
Зазначимо, що переробка коштувала винахідникам понад чотири мільйони євро. Над нею працювали півсотні інженерів, архітекторів і моряків.
"Різниця з проектом SolarImpuls полягає в тому, що ми маємо намір зробити багато зупинок. Під час них наш човен зможуть побачити багато людей. Також нас можна буде відстежувати у соцмережах, і бачити наші пригоди наживо. Це буде наче віртуальна реальність", – розповідає подробиці подорожі керівник експедиції Жером Делафосс.
Учасники екіпажу не дарма проводять паралелі з проектом SolarImpuls. Торік літак на сонячних батареях здійснив першу навколосвітню подорож. Творці SolarImpuls також прагнули привернути увагу до відновлювальних джерел енергії. Політ довкола світу тривав 16 місяців.
А от навколосвітне плавання на катамарані триватиме шість років. За цей час команда планує зробити 101 зупинку у п'ятдесяти країнах світу.
Нонна Стефанова, "5 канал"