Голови обласних держадміністрацій мають вжити заходів для легалізації зайнятості і зарплат. Про це сьогодні, 29 грудня, в ході селекторної наради з керівниками регіонів заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.
Я звертаюся до керівників Київської і обласних держадміністрацій провести роботу з питань легалізації зайнятості, заробітної плати і здійсненні державного контролю в цій сфері, – зазначив він.
Міністр соцполітики розпорядився провести відповідні колегії, роз'яснювальну роботу та притягнути винних в порушенні закону до відповідальності.
Один із основних акцентів було зроблено на питанні дотримання законодавства щодо оплати праці у зв’язку зі встановленням нового розміру мінімальної заробітної плати – 3200 гривень.
Мова йде про те, щоб не допустити скорочення персоналу на підприємствах та в установах і переведення людей на неповний робочий день, на півставки. Якщо хтось таке робитиме, понесе відповідальність. Ми наголошуємо на бюджетній сфері, адже на бюджетників дивиться бізнес. І в протилежному випадку, яке моральне право ми матимемо вимагати дотримання законодавства від приватного сектору економіки?, – сказав Андрій Рева.
Також на селекторній нараді роз’яснювалося, що в об’єднаних територіальних громадах і громадах обласних центрів з’явилися повноваження, згідно з якими вони мають право контролю за дотриманням законодавства про працю, також мають право здійснювати перевірки як юридичних, так і фізичних осіб – підприємців, які використовують найману працю. Більше того, в разі виявлення порушень законодавства вони мають право накладати на порушників суттєві штрафи. До речі, допуск працівника до роботи без оформлення загрожує роботодавцю штрафом розміром у 17 тисяч гривень.
Як зазначив міністр соціальної політики, контролювати дотримання законодавства органам місцевого самоврядування має бути ще й вигідно. Адже до місцевого бюджету зараховуватиметься 60% податку (ПДФО).
Загалом же для держави вигода – у збільшенні мінімальної заробітної плати та дотриманні законодавства у сфері зайнятості, у розширенні кількості платників ЄСВ та збільшенні надходжень до Пенсійного фонду. А для громадянина, котрий нелегально працює, вигода в тому, що його праця легалізується і завдяки цьому піде страховий стаж.
За матеріалами: Урядовий портал