Ухвалений Державний бюджет на 2017 рік відрізняється тим, що його прийняття відбулося в рамках встановлених законодавством термінів, а не “під ялинку”, а також тим, що містить 10 сфер, які отримають пріоритетну увагу та фінансування. Так прокоментували ухвалення головного фінансового документа країни у Міністерстві фінансів.
"21 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проект Державного бюджету на 2017 рік. За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів. Цьогоріч вперше за багато років були дотримані усі норми бюджетного законодавства — проект держбюджету був вчасно схвалений урядом та внесений на розгляд парламенту. Це дало достатньо часу народним депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом. Відповідно, це сприяло відновленню практики прийняття бюджету в рамках встановлених законодавством термінів, а не "під ялинку", – зазначили у Мінфіні.
У відомстві наголосили, що при розробці бюджету на 2017 рік Мінфін змінив підходи до бюджетування – "вперше бюджет формувався не від видатків чи побажань, а від доходів та реальних можливостей". "За основу був закладений принцип – бюджет має бути реалістичним, де всі видатки будуть підтверджені доходами. Завдяки цьому вдалось розробити чесний, реалістичний і відповідальний бюджет-2017 – з ефективним використанням бюджетних коштів та забезпеченням при цьому основних потреб громадян. Це також дасть можливість отримати заплановані надходження, не створюючи тиск на бізнес, а навпаки – стимулюючи економічний розвиток", – додали у міністерстві.
При цьому, підкреслили у Мінфіні, прогноз доходів бюджету "було перевірено та підтверджено незалежними експертами та представниками громадянського суспільства". "Це вперше зробило процес бюджетування справді прозорим", – вказали у відомстві.
"Ухвалений Бюджет-2017 відрізняється також тим, що містить 10 сфер, які отримають пріоритетну увагу та фінансування. Це ключові напрями системних реформ країни, серед яких – обороноздатність, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я, дипломатія, АПК, інфраструктура, енергоефективність, культура і децентралізація", – зауважили у Мінфіні.
У міністерстві також нагадали, що ще одним нововведенням бюджету-2017 є значне підвищення соціальних стандартів: з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата зросте у 2 рази – до 3200 грн.
"Вперше за роки незалежності розмір мінімальної зарплати зрівняється з визначеним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Жодний працівник, у тому числі у бюджетній сфері, не буде отримувати зарплату нижче цього рівня", – повідомили у відомстві.
“У цьому бюджеті закладені важливі реформи, на які очікують люди. Ми вдячні парламенту за плідну співпрацю, конструктивний діалог та за підтримку головного кошторису країни”, – зазначив міністр фінансів Олександр Данилюк.
Нагадаємо, рано вранці 21 грудня Верховна Рада ухвалила Бюджет-2017.