На Вінниччині відкрили сонячну електростанцію, що виводить область у лідери з впровадження «зеленої енергії»

Новини Вінниці

Сьогодні, 18 листопада, відбулося відкриття сонячної електростанції – ФЕС «Балки» (фотогальванічної електростанції) в селі Войнашівка Барського району.

За словами директора ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» (KNESS) Сергія Шакалова, таким чином у Барському районі сформовано вузол генерації, що складається з діючих електростанцій ФЕС «Бар» (6,05 МВт), ФЕС «Верхівка» (2,8 МВт) та нової станції ФЕС «Балки» (7МВт), а також сонячних станцій, що знаходиться на стадії будівництва.

На кінець 2016 року сумарна потужність цього енерговузла становитиме 21,86 МВт, – повідомив Сергій Шакалов.

Сумарний інвестиційний фонд спорудження цих об’єктів склав близько 560 млн грн. Це рекордна сума для області. Будівництво в 2016 році на Вінниччині сонячної генерації потужністю 53,8 МВт є результатом співпраці місцевої влади, інвесторів та генпідрядної компанії «Подільський Енергоконсалтинг» (KNESS). Цього року найбільшим інвестором в області щодо будівництва станцій стала група компаній «Clean Energy». Саме вона інвестувала ресурси в спорудження семи сонячних електростанцій Вінниччини. До кінця 2016 року потужність сонячних електростанцій області становитиме близько 100 МВт, що виведе регіон у лідери з впровадження «зеленої енергії» за кількістю збудованих та введених в експлуатацію ФЕС.

У результаті область матиме у своєму активі 20% від загальноукраїнських сонячних потужностей. Найбільша концентрація об’єктів «зеленої енергетики» у Чечельницькому, Жмеринському та Барському районах.

Як зазначив голова Барської РДА Володимир Саволюк, наявність об’єктів альтернативної енергетики забезпечує формування сприятливого інвестиційного клімату району, розвиває інфраструктуру, наповнює місцевий бюджет.

Бюджети базового рівня отримують близько 1 млн грн за рахунок орендної плати за землю. Близько 500 жителів прилеглих сіл і міст отримали роботу під час будівництва, а після запуску кожної зі станцій близько 50 робочих місць надаються, в першу чергу, жителям району, в якому розташована станція, – зазначив Володимир Саволюк.

Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій запевнив, що обласна влада й надалі сприятиме залученню інвестицій в регіон, а також повідомив, що вже розпочалися конкурси із залучення компаній для будівництва сонячних електростанцій, і в цій частині область має досить серйозні та амбітні плани.

На сьогодні до 5 % річного споживання електроенергії у Вінницькій області вже генерується за рахунок відновлювальних джерел енергії. Ця питома вага буде зростати. Ми, фактично, отримуємо значну частину електроенергії за рахунок спалювання вугілля, раніше – газу. На сьогодні ж цих джерел у нас немає, тож потрібно шукати нові альтернативи, – зазначив Валерій Коровій. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *