«Питання енергоефективності — критично важливе для розвитку української економіки, це ключ до енергетичної безпеки і незалежності України, до суттєвого зменшення тарифів для населення і значного зменшення космічного обсягу субсидій, які йдуть із державного бюджету, а, відповідно, — з кишені кожного українця», — наголосив Олександр Домбровський, в.о. Голови Комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, у виступі на Погоджувальній раді.Зокрема, парламентарій сказав:
Я із здивуванням побачив, що в проекті Державного бюджету на 2017 рік всього-на-всього 400 мільйонів уряд передбачає на енергоефективність. Як пояснити людям, що ми можемо знайти десятки мільярдів на субсидії і тільки 400 мільйонів – на Фонд розвитку енергоефективності, який пов’язаний зі зменшенням енергоємності української продукції, який пов’язаний зі зменшенням тарифів, зі зменшенням рахунків у платіжках, які люди отримують за спожитий газ, тепло та інше. Прошу врахувати мою позицію.
Олександр Домбровський також повідомив, що у Верховній Раді є вже 30 законопроектів, які стосуються енергетики, які вже розглянуті в профільному комітеті, і, фактично, більшість із них «висить» в парламенті, починаючи з 2015 року.
Я б запропонував від імені нашого комітету до кінця року спланувати ще, як мінімум, один «енергетичний день», або «енергетичний блок», тому що нам надзвичайно важливо розглянути законопроекти по збільшенню видобутку газу і нафти. Причому, вони всі – готові, — сказав очільник комітету. — Ще один день ми повинні присвятити блоку питань з енергоефективності, це критично важливе питання для розвитку української економіки, це необхідна умова для енергетичної безпеки та незалежності України
Позицію Олександра Домбровського рішуче підтримує Український союз промисловців і підприємців. Так, у листі, направленому УСПП в парламентські комітети з питань бюджету; з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки; з питань промислової політики та підприємництва та Прем’єр-міністру України, йдеться про необхідність впровадження та стимулювання напрямків, які б могли сприяти розвитку виробництва українських підприємств, зокрема – Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива (програми «теплих кредитів»), що передбачає впровадження енергоефективних заходів.
У листі УСПП також зазначено: «Програма «теплих кредитів» протягом травня 2015 р. – листопада 2016 р. допомогла реалізувати енергоефективні заходи 452 ОСББ/ЖБК на суму 57,3 млн грн, завдяки цьому 154318 фізосіб підвищили енергоефективність житла, або замінили газові котли на 2, 5 млрд грн, — може не отримати коштів у 2017 році… Коштів для фінансування Програми у 2017 р. проектом Держбюджету не передбачено. У 2017 р. значно більше фінансуватиметься програма житлових субсидій (53 млрд грн.), а не стимулювання інвестицій в енергоефективність (800 млн грн) – на Фонд Енергоефективності».