У кожного – свій космос. В деяких – маленький та затишний, такий собі родинний. Трапляються й жахливі хворобливі космоси. Є незрозумілі, але такі, що заманюють. У вінницької художниці Юлі Гушул космос – великий, яскравий, просторий, в який хочеться зайти й жити там.
Її мистецтво ідентифікують як наївне малярство. Це – термін, так це правильно називається. Але Юліна «наївність» – це глибока філософія, це кольорові знаки й коди глибинної історії, це підсвідомі зв’язки із чимось давнім, могутнім, природним.
«Космічні мальви» – так назвала свою персональну виставку у великій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею пані Юля. В експозиції – живопис, графіка, керамічні тарілки із розписом та скульптури. «За кадром», на жаль, залишилися її роботи з розпису по склу. Напевно, їхній час ще прийде…
Національні українські традиції в роботах Юлі Гушул органічно переплітаються із екзотичністю якихось далеких світів. Так виплескується в матеріальні речі всесвіт її душі. Наївності та авангарду – чого більше в її творчості? Це вже вирішуватиме для себе кожний відвідувач виставки.
Узагалі, «Космічні мальви» – не просто стала експозиція, це мистецький марафон протягом місяця. «Вперше в музейній практиці міста виставку супроводжуватиме низка подій та активностей для дорослих і дітей: лекції з наївного мистецтва і кераміки; різноманітні майстер-класи (зокрема, за участю київської письменниці Галини Ткачук та вінницького кераміста Михайла Діденка); покази мультиплікаційних і короткометражних фільмів, співзвучних із творчістю художниці. Крім того, постійно діятиме інтерактивний куточок для дітей, де можна буде розфарбувати створені Юлею розмальовки», – анонсують перебіг дійства співробітники музею.
Власне, інтерактивним та навіть непередбачуваним для вінницьких поціновувачів мистецтва було й відкриття виставки. Жодного офіціозу! Було інше – багато дітей, які тут же, за столиком, розфарбовували Юліни розмальовки; молоді мами з немовлятами та зворушливий музично-пластичний перформанс «Древо» від сестер Євгенії та Наталі Зеленських і Театру сучасного танцю Антоніни Єгорової.
«Які вони свободні, ці діти! – сказала про учасників перформанса режисер та актриса Вінницького обласного театру ляльок Людмила Земелько. – Вони органічні, вони інші, у них немає страху та комплексів. Це дійсно нове покоління. Добре, що воно таке!»
Космос Юлі Гушул – це свобода та краса. Художниця приймає в свій космос вільних та творчих і показує шлях, як стати такими… Спасибі, Юлю!
Довідка. Виставка «Космічні мальви» працюватиме у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї до 11 грудня (щоденно, крім понеділка, з 10.00 до 17.00. Реєстрація на майстер-класи: 067- 920-2821; 093-150-2549, або julaaa@gmail.com