Вінницький художник Володимир Козюк відкриває «мистецьке вікно» в Китай

Новини Вінниці

Народного художника України вінничанина Володимира Козюка для участі в Першому Міжнародному мистецькому форумі як митця з  України обрали саме китайці. У Києві представники КНР побачили полотна із українськими хатинками, авторства Володимира Козюка, і ці роботи настільки вразили, що художника запросили на грандіозний форум.

За словами пана Володимира, він навіть не одразу повірив, що все настільки серйозно, але, коли передали авіаквиток разом із офіційним запрошенням, зрозумів, що все «по-дорослому». А наскільки масштабний цей форум, побачив уже безпосередньо в Китаї.

Перший Міжнародний мистецький форум у культурному ЕКСПО 2016 Шовкового шляху (м.Дуньхуан) зібрав митців із 84 країн світу. Найбільше представників було із Франції. Від України – тільки двоє художників: Володимир Козюк та Ігор Мельничук . Українську делегацію очолив Міністр культури України Євген Нищук.

 – Форум проходив на найвищому рівні,- розповідає Володимир Козюк,- розпочала його вітальною промовою Віце-прем'єр Держради КНР Лю Яньдун, яка зазначила, що відкриття Культурного ЕКСПО саме в Дуньхуані є дуже символічним, адже саме це місто є перлиною Шовкового Шляху. Мене, справді, вразило, на якому високому рівні обговорюються питання культури, мистецтва, збереження культурної спадщини та історичних надбань народів. У різноманітних заходах форуму взяли участь представники з 84 країн світу,а роботи для експозиції та самих учасників форуму відбирали виключно представники китайської сторони. Для участі в експозиції форуму організаторами були вибрані чотири мої картини, які відображають українську природу та історичний побут. У Китаї цінують патріотичні настрої і трепетне ставлення до своєї держави, мабуть, саме це і стало головним критерієм у відборі учасників Міжнародного мистецького форуму.

До слова, роботи Володимира Козюка включені в каталог форуму. 

Художник каже, що надзвичайно цікавим на форумі був кожний день, програма була дуже насиченою. Там вінничанин  встиг оволодіти  технікою  традиційних видів мистецтв Китаю – розписом порцелянових тарілок  та  створенням картин на рисовому папері.

А ще було спілкування з китайською молоддю. Студентам та школярам Володимир Козюк демонстрував техніку швидкого малюнку та розповідав про Україну, її історію та культуру.

Вінницький художник сподівається, що на наступний форум зможе поїхати більше українських художників. Принаймні, днями він зустрінеться з представниками Китаю, і це питання буде обговорювати.

Що ще вразило вінничанина в Китаї? Пан Володимир каже, що, перш за все, – відношення влади країни до розвитку культури – до історичної спадщини та сучасного мистецтва, до облаштування музеїв та культурних центрів.

Там на це грошей не шкодують, – розповідає Володимир Козюк. –  Цікаво, що художники «закріплені» за представниками бізнесу, які, фактично, забезпечують митців усім, необхідним для творчості. Вони розбагатіли за рахунок культури, тепер віддають так звану «дань» культурі,  будуючи такі грандіозні експо-комплекси і організовуючи такі заходи. Це не перша моя поїздка до Китайської Народної Республіки, але – найбільш знакова. Безумовно, величезне значення для мене мають численні нові знайомства, а для моєї творчості – колосальні позитивні враження. Ця поїздка – своєрідне вікно у Китай.

Власне, в міру можливостей, «вікно в Китай» пан Володимир нині хоче відкрити й для інших українських колег.

Довідка. Володимир Козюк – художник, фотограф, колекціонер, краєзнавець, меценат. Народний художник України.

Встановив десять Національних рекордів України, має найвагомішу колекцію старої листівки і народної ікони Поділля в Україні. Його роботи знаходяться в приватних колекціях, музеях України та за кордоном.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *