Двадцять одну писанку – двометрової висоти та одну – чотирьохметрової встановили біля Вінницького обласного клінічного госпіталю для ветеранів війни. Розписані вони іконами та петриківським розписом. Алею робили впродовж шести місяців. А офіційно відкрили сьогодні, 1 листопада.
Це гарна справа, – зазначив голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, – ми живемо у нелегкий час і кожен із нас повинен думати про Україну та її духовність, бо Бог і Україна – це те, що нас об’єднує. І така справа поєднує у собі ці складові. Ми пишаємося нашими людьми, тими хто лікує, хто захищає нашу державу – кожним українцем. Загалом, по Вінницькій області за 6 хвиль мобілізації на фронт пішло більше 6000 наших земляків, а з початку АТО – більше 10 000 вінничан побували у зоні бойових дій.
Алея знаходиться ліворуч від адміністративного корпусу медичного закладу. Розпочинає її чотирьохметрова писанка. На ній на хресті зображено розп’яття Ісуса Христа. Далі стоять двометрові писанки.
Кожне зображення на писанці символізує одне із релігійних свят, – каже художник – іконописець Вадим Мельник. – Починали ми з Різдва і далі Водохреща – і аж до Покрови. Малював все це впродовж 2,5 місяців. Перед початком роботи молився, аби Бог допоміг мені. Ікони всі канонічно витримані.
Зроблені писанки з металевого каркасу і залиті бетоном, розписані – олійними фарбами, покриті лаком. Аби негода не псувала, їх помістили у прозорі пластикові футляри. Позаду ікон – петриківський розпис у Подільських кольорах. У госпіталі вірять, алея стане гарною арт – терапією для пацієнтів.
Давно доведено, що ікони зцілюють людей, – каже заступник начальника з медичної частини Вінницькому обласному клінічного госпіталю для ветеранів війни Віктор Джигалюк, – сподіваюсь, що біля наших теж буде зцілення. Окрім того це і своєрідна арт – терапія, людина ходить, вдивляється у кольори, а вони тут яскраві, в портрети святих, відтак і відволікається від проблем які її бентежать.
Я тут на реабілітації уже впродовж двох тижнів, – розповідає демобілізований військовослужбовець Олександр Борисюк, – гарну справу придумали. По – перше, вражає і дає натхнення, в деяких випадках це навіть заспокоює: стоїш, дивишся на святого, подумки розмовляєш з ним, замислюєшся над життям. Дуже добре, що вони таке зробили.
Писанки ввечері підсвічуватимуться, у світлу пору доби біля них гратиме класична музика.