Німеччина та Швейцарія допоможуть визначити, якою буде Вінниця у 2030 році

Новини Вінниці

Сьогодні, 22 жовтня, року у Вінниці пройшов форум «Інтегрований розвиток міста. Діалог. Залучення громадян». Зібрання за участю представників влади та громадських організацій пройшло в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH», яка діє за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії.

Проект спрямований на залучення активних представників громадянського суспільства до визначення кола основних проблем на шляхів сталого розвитку міста і розробку проектів, спрямованих на їх подолання. В результаті буде сформовано основні напрями міського розвитку до 2030 року.

Окрім Вінниці участь у програмі  беруть також Чернівці, Житомир та Полтава. За словами керівника проекту Матіаса Брандта, Вінниця уже стала своєрідною українською столицею децентралізації та міжнародного співробітництва.

Нам цікаво, щоб ключова реформа України – децентралізація та підтримка місцевого самоврядування була успішно втілена. Тому ми започаткували цей проект. Ми хочемо передати вам свій досвід і знання. В 19 столітті Німеччина була зруйнована після періоду воєн. Власне, тоді і відбулась передача повноважень місцевим владам та розпочалась епоха індустріалізації та економічного розвитку. Вінниця в питанні децентралізації досить активно просувається, – зазначив Матіас Брандт.

Кінцевим результатом проекту має стати створення Концепції інтегрованого розвитку міста, до розробки якої передбачається широке залучення громади.

Учасники форуму працювали в чотирьох тематичних робочих групах: економіка і ринок праці, мобільність і транспорт, технічна інфраструктура, медицина і охорона здоров’я, культура, спорт, туризм, освіта і наука, соціальна політика і соціальна інклюзія, архітектура та публічний простір.

Привітали учасників форуму віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій.

Наше місто з 2013 року має Стратегію розвитку «Вінниця – 2020», в якій визначено п'ять пріоритетів, і по кожному з них ми працюємо з року в рік. Концепція інтегрованого розвиту міста – це той проект, який дозволить нам систематизувати всі ті напрацювання, які є, і сформувати вже в інших умовах плани розвитку міста паралельно з формуванням оновленої Стратегії Вінниці до 2030 року, – сказав Сергій Моргунов.  

Він також підкреслив, що завдяки політичній волі керівництва держави, децентралізація – передача повноважень та ресурсів на місця стає незворотнім процесом.

Те, що ця реформа триватиме й надалі, підтвердив віце-прем’єр Володимир Кістіон.  Він зазначив, що окрім підтримки вже діючих вінницьких проектів, держава допоможе у розвитку Індустріального парку, який вже зареєстрований у загальнодержавному реєстрі.

Фінансові ресурси – це лише одна складова розвитку території, оскільки важливо ефективно і правильно використовувати кошти і можливості, які отримують громади. Завдання проектів, на зразок того, що започатковується сьогодні, надати нам досвід, практику та здобутки наших іноземних партнерів та європейських міст. А також залучити громаду до формування загального бачення розвитку свого міста, – сказав Володимир Кістіон. 

Вінниччина динамічно розвивається саме завдяки успішному розвитку обласного центру, – вважає голова ОДА Валерій Коровій. За його словами, напрацювання Вінниці щораз більше впроваджуються і в інших містах, селищах, навіть, селах області.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *