Вінницький регіональний клінічний лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології планується побудувати поблизу міської лікарні №1. Там під споруду уже виділено 1,85 гектара землі. Нині підготовлена проектно-кошторисна документація, триває її аналіз для розробки тендерних документів, – повідомив заступник керівника групи управління субпроектом, що реалізується у Вінниці за підтримки Світового банку, Володимир Федик.
Він, зокрема, зазначив, що на фінансування субпроекту Світовий банк планує до 2020-го року залучити 32,8 мільйона доларів. Співфінансування з місцевого бюджету має скласти 10% від цієї суми.
Від початку впровадження субпроекту у Вінниці із місцевого бюджету виділено 1, 289 мільйона доларів США. Більшу частину цих коштів витрачено на оплату проектних робіт.
Втім, навіть, без нового приміщення регіональний центр серцево-судинної патології, за словами його керівника Володимира Гладких, – на третій позиції серед 43-х профільних закладів за кількістю хірургічних втручань.
Ми працюємо у цілодобовому режимі 7 днів на тиждень і приймаємо як планових, так і ургентних хворих як з Вінниці, так і з усіх районів області. Всі ургентні операції зі стентування проводяться для пацієнтів безкоштовно,- зазначив Володимир Гладких.
Довідка: 19 березня 2015 року між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) підписано Угоду про позику, згідно з якою Міністерство охорони здоров'я та 8 областей розпочали реалізацію першого в Україні та Східній Європі спільного з МБРР проекту у галузі охорони здоров’я — «Поліпшення охорони здоров'я на службі у людей» Проект фінансується за рахунок позики банку а сумі 214.7 млн дол. США і часто за рахунок коштів місцевих бюджетів областей-учасників проекту.
Проект складається а з трьох компонентів: удосконалення надання послуг на місцевому рівні; зміцнення урядування МОЗ у галузі охорони здоров'я; підтримка впровадження. моніторинг і оцінювання Проекту.
Вінниччина входить до восьми областей-учасників, відповідно їй відведено 5 років на реалізацію субпроекту «Складова розвитку системи охорони здоров'я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією» – 2015 -2020 рр.
Метою субпроекту с скорочення смертності, спричиненої гострими станами серцево-судинних захворювань (серцевих нападів та ішемічної хвороби) шляхом підвищення ефективності меддопомоги вторинного рівня
МЕДИЧНА СТАТИСТИКА:
• майже 30% мешканців області мають хвороби органів кровообігу;
• у структурі смертності від серцево-судинної патології на першому місці — ішемічна хвороба серця (понад 15 тис осіб щороку), на другому — гострий інфаркт міокарда (230-250 осіб);
• протягом останніх двох років зареєстровано більше 2600 випадків гіпертонічної хвороби та 800 випадків стенокардії (на 10 тис. населення);
• стрімко зростає показник інвалідності дорослого населення від серцево-судинної патології.
За матеріалами: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА
Ну да, Пироговку уже построили, теперь стоит шикарное здание без дела((Давайте еще такое же построим и тоже забросим(((И не жалко властям столько денег на ветер бросать?((((