У Вінниці танцями і напоями на травах привертали увагу до хвороб серця

Новини Вінниці

Танцювальний флешмоб, виставку-пригощання трав’яними відварами, майстер-класи рукоділля від дітей, що лікуються в кардіосанаторії та безкоштовне вимірювання тиску пропонували сьогодні, 29 вересня, на Європейській площі Вінниці організатори акції до Всесвітнього Дня серця.

Ініціював флешмоб Вінницький обласний Центр здоров’я, підтримали його департаменти охорони здоров’я області та міста, приєдналися обласний кардіоревмосанаторій, де лікуються діти з серцевими проблемами, і Вінницький медколедж. Майбутні медики, зокрема, за принципом «рівний рівному» розповідали своїм ровесникам про те, як добре бути здоровим, що це – модно, стильно, актуально.

Серцево-судинні захворювання нині – одна з причин інвалідності і смертності, тому головна мета акції, – звернути увагу людей на свій спосіб життя.

Вести здоровий спосіб життя, правильно харчуватись, любити фізкультуру і спорт, завжди мати позитивний настрій і багато хвороб можна таким чином попередити, адже наше здоров’я на 50% залежить від способу життя, – каже завідувач відділу Вінницького обласного центру здоров’я Інна Загайкевич.

Організатори показували перехожим, що можна пити замість кави, пригощали відварами лікарських трав, тим, хто добровільно позбудеться цигарок, діти дарували «волошки здоров’я». Медики обласного Центру здоров’я поставили на площі намет, де впродовж трьох годин вимірювали тиск всім охочим. У кого бачили проблеми, а таких, кажуть, майже половина, одразу ж надавали консультації кваліфікованих спеціалістів.

Важливо не ігнорувати елементарні показники: якщо ми відчуваємо, наприклад, головну біль, то треба звертатися до лікаря, виміряти тиск, можливо, це – перший дзвінок, який дає організм, що потрібно зайнятися собою. Не слід ігнорувати і показники цукру в крові, – говорить головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Бевза.

Серед усіх захворювань в Україні понад 60% – серцево-суддині, 47% випадків закінчуються смертями, вінницькі ж показники, навіть, дещо перевищують середньоукраїнські. Стурбовані медики і тим, що показник передчасної смертності (серед людей до 65 років) від серцево-судинних хвороб в Україні вчетверо вищий за європейський, – говорить представник Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Анастасія Думчева.

Турбує і той факт, що чоловіки страждають від цієї патології частіше за жінок, в Україні бачимо так звану «надсмертність» чоловіків – вона втричі вища, ніж смертність жінок. Головне розуміти, що основна маса серцево-судинних захворювань спричинена шкідливими звичками, неправильним харчуванням, в Україні, наприклад, спостерігаємо надмірне споживання солі. ВООЗ рекомендує на добу споживати не більше 5 грамів солі – не більше чайної ложки. Це також надмірне споживання насичених жирів і трансжирів. Значна частина людей не веде активний спосіб життя – фізичне навантаження не є достатнім. ВООЗ рекомендує на тиждень мати близько 150 хвилин помірного фізичного навантаження, або 75 хвилин – інтенсивного, – каже Анастасія Думчева.

А головний міський позаштатний кардіолог, завідувач лабораторно-діагностичного відділення Вінницького кардіоцентру Володимир Дністрянський радить, окрім харчування та способу життя, звернути увагу і на своє сприйняття світу.

Ми проводили дослідження в нашому кардіоцентру серед «інфарктників», виявилось, що основна причина інфаркту міокарда – це подавленість, депресія, песимістичне ставлення до життя, відчай, нестача роботи, продуктів, злість на все, нетерпимість і відсутність віри в життя. Друга категорія є людей, які в якійсь мірі протилежні до перших, але беззахисні перед ними, вони відкриті душею і все беруть близько до серця. Основний чинник – не продукти харчування, а стрес, – говорить Володимир Дністрянський.

Довідка. Відзначення Всесвітнього Дня серця започатковане у 2000 році. Ініціювала його Всесвітня федерація серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я. Спочатку, свято відзначали кожної останньої неділі вересня, але згодом (з 2011 р.) встановили фіксовану дату — 29 вересня. Мета свята — підвищення обізнаності людей про хвороби серця, пропаганда правильного способу життя для попередження серцево-судинних захворювань, а також профілактичні заходи для зменшення смертності від хвороб серця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *