Олександр Домбровський: «Закон Савченко» стимулюватиме злочинців затягувати досудовий розгляд»

Новини Вінниці

Народний депутат України Олександр Домбровський зареєстрував у Верховній Раді Депутатський запит щодо доцільності внесення змін  до Закону України № 838-VIII «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання», так званого «закону Савченко».  

Парламентарій зазначає: «Цей Закон викликав суспільний резонанс, оскільки значна кількість суспільно небезпечних осіб, які тривалий час були попередньо ув’язненні, недобросовісно користувались процесуальними правами та зловживали ними, затягували досудове розслідування, не співпрацювали зі слідством, затягували судовий розгляд, в результаті отримали можливість, фактично, строк позбавлення волі зменшити удвічі, так як перебували попередньо ув’язненими. У зв’язку з цим, значна кількість осіб засуджених за тяжкі та особливо тяжкі злочини буде звільнена, адже, як свідчить усталена практика, саме за такою категорією кримінальних справ слідство триває найдовше».

На думку Олександра Домбровського, існування даного Закону стимулюватиме осіб, які вчинили кримінально карані діяння, затягувати досудовий розгляд та максимально бути попередньо ув’язненими в межах досудового слідства або судового розгляду.

Частина 2 статті 50 КК України декларує, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засуджених, а також запобігання вчиненню нових злочинів. Тому, попереднє ув’язнення підозрюваного, який на той момент, ще не може вважатись винуватим, жодними чином не сприяє його виправленню, а також запобіганню вчиненню нових злочинів, – зазначає народний депутат.

Звернутися із Запитом стосовно змін до  «закону Савченко», каже Олександр Домбровський, його спонукали  численні звернення громадян.

Як правило, це  рідні постраждалих від злочинів, – пояснює парламентарій. –  Люди вимагають  удосконалити  цей Закон, а саме – виключити можливість застосування норм цього закону до  засуджених за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, а також  тих, які повторно вчинили невеликої тяжкості або середньої тяжкості злочин. Таким чином, існує необхідність внести зміни до Закон,  щоб його дія поширювалася на осіб, засуджених вперше за вчинення невеликої тяжкості або середньої тяжкості злочину, а також, можливо, тяжкого злочину, не пов’язаного із злочином проти життя та здоров'я людини, який потягнув за собою смерть або втрату працездатності, злочином проти волі, честі та гідності людини, який потягнув за собою смерть людини або втрату працездатності, злочином проти статевої свободи та статевої недоторканості людини.

Депутатський запит Олександр Домбровський адресував Голові Верховного Суду України,  Генеральному прокурору України, Голові Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ,  Міністру юстиції України, Голові Апеляційного суду міста Києва, Голові Апеляційного суду Вінницької області, Директору Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України,  Ректору Київського національного  університету імені Тараса Шевченка,  Ректору Національного юридичного  університету імені Ярослава Мудрого, Ректору Донецького національного університету, Ректору Львівського національного університету імені Івана Франка, Ректору Національного університету «Одеська юридична академія» із проханням  надати правовий висновок щодо доцільності внесення змін до Закону України від 26 листопада 2015 року № 838-VIII «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *