Проблему нестерпного смороду у вінницькому мікрорайоні «Поділля» підняли депутати обласної ради на черговій сесії у четвер, 22 вересня. Відповідне звернення, яке підписало більше двохсот мешканців, зачитав у сесійній залі «свободівець» Валерій Скрипченко. Він вважає, що сабарівські очисні споруди порушують техногенну ситуацію в місті.
– «Вже багато років великою проблемою є жахливий сморід, переважно, вночі та вранці, який не дозволяє навіть провітрити помешкання. Напевно причина в тому, що поблизу знаходяться очисні споруди. Випарами нечистот змушені дихати тисячі мешканців, третина з яких – діти. Особливо нестерпним став сморід цього року. Вийти на прогулянку неможливо. Вранці дорогою на роботу та до школи, надихавшись смороду, весь день болить голова і пропадає апетит», – процитував депутат лист вінничан.
За словами Валерія Скрипченка, люди неодноразово зверталися у всі інстанції, в тому числі, ще весною зареєстрували відлповідну петицію на сайті міської ради, але відповідь їх не задовольняє.
Прокоментував ситуацію голова Вінницько ОДА Валерій Коровій. Він категорично проти переведення проблеми у політичну площину.
– Я думаю, до якої межі ми можемо політизувати процеси і використовувати ту тематику, на яку самі депутати знають відповідь. На сьогодні КП «Вінницяоблводоканал» розробляє технічне обгрунтування, пов’язане з вирішенням всього комплексу питань очисних споруд. Є технології, але вони коштують 100 мільйонів євро. Тому ця тема опрацьовується, технічні рішення є, але треба закачувати рукави і думати, як це робити, – сказав Валерій Коровій.
До речі, про «сотні мільйонів» для реконструкції очисних споруд на Сабарові йдеться і у відповіді на петицію на сайті міської ради, підписаній ще у травні першим заступником міського голови Ігорем Корольчуком.
«Питання запаху в районі очисних споруд є невід’ємною похідною їх роботи, при цьому дана проблема утворилась не тільки через присутність даного запаху, а й через систематичну забудову навкруги ОСК та в зоні панівних напрямків вітру, що. на жаль, не враховано профільними контролюючими та дозвільними установами. Через надвелику вартість проведення реконструкції очисних споруд, яка виміряється сотнями мільйонів гривень, КП "Вінницяоблводоканал" та міський бюджет не в змозі реалізувати необхідні заходи. На разі, з метою вирішення питання реконструкції очисних споруд каналізації, КП «Вінницяоблводоканал» розпочато співпрацю з Світовим банком у напрямку отримання кредитних коштів на дані потреби, на даний час отримано позитивний висновок та схвалення Міністерства економіки України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, розробляються та опрацьовуються відповідні технічні рішення. В 2016 році очікується візит представників Світового банку для прийняття рішення щодо співпраці та фінансування заходів з реалізації проекту реконструкції очисних споруд каналізації в м. Вінниці», – зазначають у міській раді.