У США заборонили антибактеріальне мило

Новини Світу

У США мають намір заборонити антибактеріальне мили через те, що виробникам не вдалося довести ні безпечність його довготривалого використання, ні перевагу над звичайним.

Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) у п’ятницю 2 вересня повідомило, що компаніям буде заборонено випускати продукти, що містять один або декілька з 19 компонентів, заявлені як антисептичні. Відомство дало компаніям один рік на те, щоб змінити формули продуктів або прибрати їх з полиць магазинів, повідомляє Slon.

Серед 19 заборонених інгредієнтів – триклозан, який часто додають в рідке мило, і триклокарбан, який використовують у твердому милі. Заборона FDA при цьому не торкнулася засобів дезінфекції і вологих серветок на спиртовій основі. Щодо використання антисептичних засобів у цій продукції ще тривають розмови.

В американському суспільстві дискусії щодо цієї теми тривали давно, тож рішення МОЗ не було несподіваним. Ще у 2013 році, після публікації дослідження про те, що антимікробне мило може змінювати рівень гормонів людини і впливати на природну стійкість організму до бактерій, FDA закликало компанії надати докази ефективності цієї продукції. Через три роки стало зрозуміло, що виробники або не змогли, або не захотіли відповісти на цей запит.

«Споживачі можуть подумати, що антибактеріальні миючі засоби більш ефективні у запобіганні поширення мікробів, але у нас немає наукових доказів, що вони хоч на трохи кращі від звичайного мила і води. Деякі дані дають змогу припускати, що антибактеріальні інгредієнти в довгостроковій перспективі можуть заподіяти більше шкоди, ніж користі», – заявила Дженет Вудкок, директор центру FDA з оцінки та досліджень.

Сьогодні, за оцінками FDA, триклозан є у більш ніж 90% «антибактеріальних» і «антимікробних» миючих засобів. Він входить до складу не тільки мила, але і інших продуктів, яким потрібні антисептичні властивості: зубної пасти, засобів для миття посуду, косметики, обробних кухонних дощок, іграшок, наматрацників, тощо. Читайте більше тут: http://zik.ua/news/2016/09/20/u_ssha_zaboronyly_antybakterialne_mylo_880152

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *