Тепер українці зможуть знімати валюту готівкою до 250 тисяч грн на добу

Новини України

Національний банк України дозволив клієнтам банків знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 250 тис. грн на добу замість 100 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Відтепер клієнти банків зможуть отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківських металів з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати на суму до 250 тис. гривень на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тис. гривень. Це має збільшити довіру вкладників до банківської системи", – повідомили у НБУ.

Також регулятор дозволив компаніям-резидентам, які отримали від нерезидентів кредити або позики, купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. доларів США. "Це буде дозволено лише за умови цільового використання придбаних валютних коштів – якщо як придбана, так і наявна власна іноземна валюта буде використовуватися для погашення таких зобов’язань. Мета цього кроку – спростити умови для купівлі валюти, необхідної для своєчасного погашення зовнішніх зобов’язань українським бізнесом", – додали у Нацбанку.

Вказано, що зазначене пом’якшення антикризових тимчасових обмежень не призведе до посилення волатильності на міжбанківському валютному ринку.

Національний банк раніше заборонив перерахування іноземної валюти за індивідуальними валютними ліцензіями фізичним особам, у тому числі для здійснення ними інвестицій за межі України, щоб запобігти непродуктивному відтоку капіталу. Оскільки Національний банк не вважає такі інвестиції сприятливими для розвитку економіки, на відміну від надходжень прямих іноземних інвестицій, було прийняте рішення призупинити видачу таких ліцензій, повідомили у регуляторі.

"При цьому при прийнятті рішення правління Національного банку взяло до уваги суттєву лібералізацію валютного регулювання, проведену з початку червня. Зокрема, такі важливі кроки як дозвіл на купівлю іноземної валюти з метою репатріації дивідендів, подовження строку розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 до 120 календарних днів, а також зменшення обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб з 75% до 65%", – йдеться у повідомленні.

Окреслені зміни затверджені постановою Правління Національного банку №386 від 14.08.2016 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України". Вони набувають чинності 15 вересня 2016 року і діють до 15 грудня 2016 року включно.

Загалом, незалежно від строків дії постанови №386, Національний банк планує й надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому буде сприяти стан грошово-кредитного і валютного ринків та української економіки в цілому, запевнили у регуляторі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *