Якщо традиційно церемонією закриття і нагородження переможців «ВІННИЦіЯнського фестивалю комедійного та пародійного кіно» за участю зіркових гостей завершували святкувати День Вінниці, то цього року вона дала старт «іменинним» заходам.
У п’ятницю, 2 вересня, ювілейний – десятий фестиваль зібрав вінничан на Майдані Незалежності. Приїхали сюди як «хрещені батьки» кінофесту, так і його нові друзі.
Наприклад, вперше у Вінниці російський артист, син відомого актора Семена Фаради Михайло Поліцеймако. Каже, перед приїздом трохи почитав про місто, захотілось відвідати музей Пирогова і ставку «Вервольф». На запитання про його ставлення до тих російських акторів і виконавців, що підтримують агресивну політику щодо України, Михайло відповідає коротко:
Мене запросили – і я приїхав. І дуже вдячний за запрошення.
Україну актор вважає ледь не другою своєю домівкою, адже багато часу зі своїм батьком проводив в Одесі, зізнається, то були найщасливіші миті життя.
З самого початку проведення фестивалю його постійними гостями є журналіст Анатолій Борсюк, найвідоміший «довгоносик» країни Віктор Андрієнко, актор і КВНник Євген Чепурняк. Вдруге на «ВІННИЦіЯнському» побувала Руслана Писанка. «Старожили» фесту переконані, що з кожним роком роботи учасників стають все професійнішими з точки зору кінорежисури, жалкують, що українських творів не так багато, як того хотілося б, але визнають: у вітчизняному кіновиробництві прогрес стає дедалі помітнішим.
Зі сцени «зіркові» гості спілкувалися з вінничанами, хтось розповідав анекдоти, як відомий одеський «джентльмен» Олег Філімонов хтось співав, наприклад, у такому незвичному для себе амплуа виступив «найсильніший українець» Василь Вірастюк, виконавши пісню «Вона» гурту «Плач Єремії», професійні ж актори дарували вінничанам переважно хіти з кінострічок, почергово оголошували переможців і обіцяли доправити їм фестивальних «літаючих слонів».
Особливо тепло зустріли вінничани акторів стрічки «В бой идут одни старики» Рустама Сагдуллаєва, якого вже більше 40 років шанувальники картини називають не інакше, як Ромео, та Вано Янтбелідзе. До речі, народний артист Грузії у Вінниці чи не вперше спробував співати українською. Судячи з реакції вінничан, вийшло в нього не погано.
Оскільки фестиваль цьогоріч десятий, його символів – «літаючих слонів» теж було десять. Першого вручили міському голові Вінниці Сергію Моргунову. Отримали статуетки також гості і, звичайно ж, передати «слонів» мають переможцям. Їх визначали у 4-х номінаціях: «Шорт побери» (переміг Стюарт Боуен з Австралії за ролик «Скручений»), у номінації «Реклама» кращим визнано ролик «Гарячий TABASCO» McIlhenny зі Сполучених Штатів, «літаючого слона» у номінації «Відеокліп» передадуть Соні Меламуд з Росії за роботу «Курить», а кращим анімаційним роликом назвали «Везунчик» американських авторів Майкла Бідінгера і Мішеля Квана.
Вінницьких «зірок» дивилися і слухали «поза конкурсом»: молоді виконавці і танцюристи готували публіку до старту церемонії нагородження, а кліп гурту «ТіК» «Робот», за словами одного з ініціаторів фестивалю Євгена Майданика, попросили не враховувати у відповідній номінації самі автори, щоб, мовляв, ніхто не запідозрив вінницьке журі та організаторів у «просуванні» до перемоги своїх земляків. Загалом, як розповів Євген Майданик, на цьогорічний фестиваль надійшло більше сотні робіт з різних куточків світу. До фіналу журі обрало 23 ролики, серед яких і визначили чотирьох переможців.