Сьогодні, 2 вересня, у 71-річницю офіційного закінчення Другої світової війни, до Меморіалу Слави у Вінниці поклали вінки та квіти представники влади, ветерани, військовослужбовці, громадські активісти та всі охочі мешканці міста.
Після того, як ми розбили нацизм, ще були сутички з японцями, наші українські хлопці звільняли Маньчжурію, а потім радянська влада для чогось віддала її китайцям, – пригадує останні дні війни полковник у відставці, вінницька розвідниця Ольга Твєрдохлєбова.
З болем 93-річна учасниця розгрому фашизму говорить і про нинішні події на Сході України:
З Другої світової ми винесли уроки, але ж не ми починали теперішню війну. Образливо, що по наших хлопцях стріляють з усіх калібрів, а ми мовчимо. Хіба так можна?
До речі, уже стало традицією при вшануванні полеглих у Другій світовій війні класти квіти і до пам’ятника Героям Небесної Сотні та воїнам-вінничанам, які віддали свої життя за волю України в зоні АТО.
Довідка. Друга світова війна, яка розпочалась 1 вересня 1939 року нападом німецьких військ на Польщу, офіційно закінчилась 2 вересня 1945 року підписанням на борту американського лінкора «Міссурі» акту про беззастережну капітуляцію Японської імперії.
У ході Другої світової війни загинуло майже 10 мільйонів українців, в тому числі 176 тисяч вінничан. 19 сіл області були повністю, а 168 – частково знищені. На Вінниччині нацисти розстріляли близько 200 тисяч людей. 125 жителів Вінниччини за звитягу та патріотизм нагороджені Золотою Зіркою та званням Героя.