Вінницькі лісівники не хочуть «ярликів»

Новини Вінниці

«Останнім часом декому стало вигідним чіпляти на лісівників негативні ярлики, створювати негативний імідж лісовому господарству держави», – цитує офіційний сайт Вінницької ОДА начальника обласного управління лісового і мисливського господарства Анатолія Бондаря.

. Я готовий відповідати на найгостріші питання! Лісівникам приховувати нічого. Але плідна й нелегка робота по залісненню держави потребує справедливої оцінки, – сказав Анатолій Бондар журналістам під час прес-туру, в рамках якого медіа мали дізнатись про реальний стан справ у лісовому господарстві області.

Чи то так співпало, чи було задумано, але «пролити світла» на справи «темного лісу» керманичі управління вирішили після того, як місцеві та національні ЗМІ поширили низку повідомлень про зловживання лісівників якраз у Вінницькій області.

Зокрема, 7 серпня активісти ВПК «Айдар» виклали у мережу відео, відзняте з безпілотника, на якому, за їхніми словами, зафіксовані місця вирубки лісів у Брацлавському та Шпиківському лісництвах.

А вже 9-го серпня прокуратура Вінниччини повідомила про встановлення факту незаконної вирубки сосен у Немирівському районі. До речі, після прокурорських рейдів, проведених на початку серпня, подібні повідомлення стали ледь не щоденними.

Звісно, вину того чи іншого лісника, або ж участь в аферах керівників лісових підприємств має встановити слідство і суд. Тим часом головний лісівник області стверджує, що більшість його колег працюють сумлінно і їх є за що поважати.
Як доказ, журналістам лісівники продемонстрували ділянки Вінницького лісництва, ознайомили з технологічними операціями догляду за лісом, заготівлі деревини, її електронного обліку деревини та відпуску споживачам.

  • На початку Незалежності України лісистість Вінниччини складала 11,2%, а тепер – 13,8%. Лише нових лісів за цей час створено 11 тисяч гектарів. Тому авторитетно заявляю: ліси Вінниччини не зникають! А принагідно зауважу і те, що ліси з висоти польоту замовного дрона не можуть мати однорідну поверхню. Це не поле пшениці, посіяної в один день. Це лісовий масив, де поєднуються лісові ділянки різного віку: від однорічних культур до 100-річних і навіть більше, – зазначив Анатолій Бондар.

За його словами, на Вінниччині щорічно лише посадкового матеріалу вирощується 12-14 мільйонів штук – більше 60 видів деревних та чагарникових порід. До слова, зрушилося з мертвої точки і питання виділення територіальними громадами земель під заліснення, – констатують лісівники. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *