Вінницький нардеп та ректор ВНТУ обговорили з Послом КНР перспективи співпраці – в енергетиці та освіті

Новини Вінниці

Сьогодні, 3 серпня, в.о. голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський та ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко зустрілися з Надзвичайним та Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вейем.

Під час зустрічі були обговорені питання співпраці України та Китайської Народної Республіки в енергетичній сфері, перш за все – в галузі відновлювальної енергетики, а також  співробітництва в освіті та науці.

Олександр Домбровський подякував пану Ду Вейу за прийом у Посольстві Китайської Народної Республіки в Україні, а також привітав з нещодавнім призначенням на цю високу посаду.

Парламентарій відзначив останні досягнення Китайської Народної Республіки у розвитку відновлювальної енергетики:

Нині Китай четверний рік поспіль є інвестором номер один у сфері відновлювальних джерел енергії. Адже в розвиток «зеленої» енергетики в період 2011-2015 років було інвестовано 473 млрд доларів США. Сума китайських капіталовкладень у відновлювальну енергетику в 2015 році була більшою, ніж  у США, Великобританії та Японії разом. Крім того, Ваша країна є провідним інсталятором сонячної та вітрової енергії, зі світовими рекордами встановленої потужності в 2015 році. Китай посідає перше місце в світі за встановленою потужністю вітрової енергії – з 139 ГВт в кінці 2015 року. Китайська Народна Республіка обігнала Німеччину, ставши світовим лідером в області сонячної енергії з  показником 50 ГВт встановленої потужності об’єктів сонячної електроенергетики в кінці 2015 року. Тому досвід формування енергетичної політики Китаю є надзвичайно важливими для України, використання якого допоможе реалізувати український потенціал відновлювальної енергетики.

 

Народний депутат України звернув увагу пана Посла на співпрацю в ще одній важливій підгалузі енергетики:

Україна та Китай є світовими лідерами в ядерній галузі. Масштабний перехід економіки Китаю від вугілля до використання інших джерел енергії передбачає реалізацію найбільшої в світі програми розвитку атомної енергетики. Це важлива галузь, а Україна та Китай мають великий потенціал співпраці.

На зустрічі йшлося і про перспективи співпраці українських та китайських науковців та освітян, зокрема – Вінницького національного технічного університету з китайськими навчальними закладами. Адже такі зв’язки, безперечно,  дадуть новий поштовх для подальшого розвитку науки, освіти та дружніх стосунків між Китайською Народною Республікою і Україною.

Ректор Вінницького національного технічного університету Володимир Грабко зазначив:

  • Університет понад 14 років плідно працює з китайськими партнерами у напрямку освіти та науки. Центр із зарубіжного навчання Компанії зовнішньої торгівлі та інформації провінції Шаньдунь направив на навчання в наш ВНТУ понад 350  студентів

За словами Володимира Грабка, нині основними напрямками співпраці є:

  •  Обмін науковцями, викладачами, науковими персоналом з метою викладання, науково-дослідницької роботи і розробки загальних освітніх програм;
  •  Створення Інституту Конфуція з метою поглиблення розуміння народів світу про китайську мову і культуру; розширення освітнього і культурного обміну, розвитку дружніх відносин;
  •  Співпраця в експериментальних дослідженнях;
  • Обмін публікаціями, науковими матеріалами, методичною та науковою інформацією;

       – Розвиток програм спільних наукових досліджень.

У свою чергу, Надзвичайний та Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні Ду Вей також відзначив надзвичайну важливість китайсько-української співпраці в енергетиці, освіті та розвитку науки.

 

 

 

 

 

 

1 коментар на “Вінницький нардеп та ректор ВНТУ обговорили з Послом КНР перспективи співпраці – в енергетиці та освіті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *