Вінницькі медики вчаться у «Мольфарів» реагувати на виклики пацієнтів через Інтернет

Новини Вінниці

У Вінниці в громадській організації «Мольфари» розпочато навчання медиків у рамках реалізації проекту хмарної обліково-медичної системи «igiMed». Медики відпрацьовують нову програму, яка дає можливість отримувати виклики до пацієнта через Інтернет зі смартфонів, комп’ютерів та планшетів, вести його он-лайн картку. Нині нову систему опрацювали медики Жмеринської станції швидкої допомоги, і її взялися опановувати лікарі ще чотирьох підрозділів швидкої – Хмільницької, Могилів-Подільської, Гaйсинської тa Бершaдської.

«Така програма давно працює  в різних країнах. Аналогічну створили наші волонтери – троє програмістів. Вони й займаються технічними моментами та підтримкою програми. А для її роботи потрібен лише Інтернет та будь-який гаджет – смартфон, планшет, комп’ютер. Отримавши виклик, бригада медиків приїздить до хворого, всі свої дії фіксує у програмі. Навіть якщо немає підключення до Інтернету – вся введена інформація зберігається, а коли тільки з’являється з’єднання з мережею, всі дані автоматично переходять на сервер. Навіть якщо з планшетом у медика щось трапиться, то інформація вже не зникне», – пояснює керівник проекту «IgіMed» громaдської оргaнізaції «Мольфaр» Кaтеринa Сaвчук.

Уже 90 медиків Жмеринщини пройшли навчання. Також навчання отримали лікарі Літина, Тиврова, Гнівані. Обладнання для навчань – чотири ноутбуки та 16 планшетів придбали представники бізнесу.

«Цю систему ми б хотіли бачити в роботі у військовій медицині. Тому вона проходить тестування та буде випробувана у цивільній медицині – бо на полі бою немає часу вивчати недоліки, потрібно працювати з готовою налагодженою системою. Там, на фронті, коли я запропонувала це зробити, спочатку казали, що їм не до цього. Коли ж зрозуміли, що це пришвидшить роботу і медиків, і допоможе бійцям після отримання поранень відстоювати своє право на компенсацію, адже часто вони не можуть довести, що отримали травми саме в зоні АТО», – каже президент громaдської оргaнізaції «Мольфaр»  Юлія Вотчер.

За її словами, до хмарної обліково-медичної системи «igiMed» у планах додати ще функції вибору ліків – на це вже погодилася одна із мереж аптек. Також підключити до проекту страхові компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *