Упродовж півріччя до органів прокуратури Вінницької області надійшло 4674 звернення.
Не вплинуло на кількісні показники надходжень звернень і позбавлення органів прокуратури функції нагляду за додержанням і застосуванням законів.
Значна кількість їх надходження зумовлена суспільно-політичними та соціально-економічними змінами в державі. Саме тому суттєвого зменшення розглянутих органами прокуратури звернень не спостерігається.
Неналежне реагування органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на порушення конституційних прав і свобод, а подекуди – їх бездіяльність, пов’язана, зокрема, з дублюванням функцій, зумовлює надходження повторних звернень в органи прокуратури.
Найбільш актуальними залишаються питання у сферах земельних правовідносин, призначення та перегляд розміру пенсій, надання матеріальної допомоги, неналежного здійснення повноважень працівниками комунальної сфери, виплати заробітної плати тощо.
Загалом за належністю до органів влади та місцевого самоврядування, уповноважених вжити відповідних заходів по суті питань порушених у зверненнях, надіслано 1547 звернень або кожне третє із розглянутих.
Вирішено по суті майже 3 тис. звернень, з яких 53 – від народних депутатів України.
Із загальної кількості вирішених 43% становлять скарги з питань досудового розслідування, 3,5% – нагляду за додержанням кримінально-виконавчого законодавства, 2% – представництва інтересів громадян та держави в суді.
Задоволено 34 звернення, що є свідченням забезпечення їх якісного, своєчасного та об’єктивного вирішення, реального поновлення порушених прав та основним критерієм ефективності роботи прокурорів з розгляду та вирішення звернень.
Значна увага прокурорами приділяється питанням особистого прийому громадян.
Так, на особистому прийомі прийнято більше, ніж 2,5 тис громадян, особисто керівниками прокуратур прийнято 369 осіб Проте слід зазначити, що у більшості випадках громадяни звертаються до органів прокуратури з питань, які не відносяться до їх повноважень.
Безпосередньо у апараті прокуратурі обалсті прийнято 775 осіб.
Також керівниками прокуратури області запроваджено практику прийому громадян, які перебувають в місцях позбавлення волі. Зокрема, у поточному році проведено особистий прийом 58 в'язнів у Вінницькому СІЗО, Вінницькій УВП №1, Літинській ВК №123, Ладижинській ВК №39, Піщанській ВК №59 та Стрижавській ВК №81.
Громадянами активніше використовується можливість подачі звернення на телефон «гарячої лінії» та з застосуванням засобів електронного зв'язку. Зокрема, у поточному році таким чином до прокуратури області подано 153 звернення.
За інформацією: відділ організації прийому громадян, розгляду звернень і запитів прокуратури Вінницької області