Найсучасніший у світі завод холодильного обладнання розпочали будувати у Вінниці

Новини Вінниці

У Вінниці, стартувало будівництво найбільшого в Україні, наймодернішого в світі заводу з виготовлення холодильної продукції від ПрАТ «Українська пивна компанія» – UBC Group. На території індустріального парку у східній частині Вінниці сьогодні, 10 червня, було закладено часову капсулу та символічний перший камінь фундаменту майбутнього заводу, який дасть роботу майже півтори тисячі вінничан. В 2017 році завод буде введено в експлуатацію.

– Це буде найбільший в Україні і наймодерніший, на момент запуску, завод у світі по випуску холодильної продукції. Будуть виготовлятимуться холодильники, холодильні шафи та вітрини, морозильні камери. Ця продукція буде продаватися в Україні, Східній та Західній Європі. З самого початку цей завод планується як модерне сучасне виробництво, який матиме назву «Green cool», і буде створений за найсучаснішими зеленими технологіями. Це те, що зараз вимагає Європейський союз. Оскільки наша компанія працює із понад 120-ма країнами світу а нашими клієнтами є Coca-Cola, Pepsi, Carlsberg, Heineken, Nestlé та інші, то всі вони вимагають високих стандартів якості, – розповів Президент «UBC Group» Ігор Гуменний.

Ігор Гуменний оглядає місце будівництва заводу

 

За його словами, шукати майданчик для будівництва компанія розпочала ще у 2014 році – потрібно було перенести потужності з анексованого Криму. Вінницю для будівництва заводу було обрано в останній момент, коли компанія була готова розпочати такий проект у Львові.

– Я радий, що ми відриваємо завод у Вінницькій області, адже це моя мала батьківщина – народився я у Літинському районі в селі Дяківці. І коли ми обирали місце для будівництва заводу, то на першому плані був Львів. І ми вже майже домовилися тоді з львівським міським головою питання щодо будівництва. Та вирішили ще зателефонувати до тодішнього голови Вінницької облдерадміністрації, нас одразу запросили приїхати у Вінницю. І я зустрівся із Сергієм Моргуновим – тоді ще секретарем міської ради, і Валерієм Коровієм. Я планував просто провести ознайомчу зустріч, але того ж дня мене повезли на поля – я ходив по якихось кущах, весь в реп’яхах був. Ходили з Валерієм Вікторовичем, об’їздили всі земельні ділянки, які могли би бути використані для будівництва заводу. І за кілька днів нам у Вінниці зробили пропозицію, від якої ми не змогли відмовитися. Отак ми тут і опинилися. І, перш за все, це заслуга вашого керівництва, яке продемонструвало високий рівень управління. У нас 20 офісів по всьому світу, й у Вінниці ми відчули ставлення до інвесторів нічим не гірше, від того, яке ми бачили в США, Грузії, Латвії, Англії чи інших розвинених країнах, – зауважив Ігор Гуменний.

У вересні 2014 року представники компанії та Вінниці підписали Меморандум про співпрацю.

– Я щасливий, що сьогодні у нашому місті така подія. В 2014 році, коли починалась наша співпраця з паном Ігорем, ми з відритою душею і захватом сприйняли цю ідею. Але враховуючи те, що то був непростий період, – початок анексії Криму та війна на Сході, – всі це впливало на інвестиційну активність в державі, тому зізнаюсь, у мене були певні сумніви, щодо проекту. Але ми зробили це. І я ради, що компанія UBC Group – це саме вітчизняна компанія, і вона прийшла саме в наше місто. Ми сподіваємось, що цей завод стане «якірною» компанією для подальшого розвитку Вінницького індустріального парку, –  сказав під час урочистостей Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

 

– Насправді сьогодні надзвичайно знаковий день. До цього моменту ми йшли два роки, – згадує голова Вінницької ОДА Валерій Коровій. – І сьогодні лише перший крок, але це дуже велика перемога. Адже, на жаль, дуже багато людей не вірили в те, що Вінниця зможе. Ми зробили це, всупереч усьому. Так само, як вчора запустили регулярний авіарейс до Ізраїлю, хоча у це теж не вірив ніхто. Не вірили  й у те, що ми будемо будувати кардіологічний центр, а вчора, як початок цього, у Вінниці провели першу операцію на відкритому серці. А все велике починається з малого. І сьогодні ми всі разом починаємо велику справу.

Для будівництва було придбано 10,85 га землі в районі старого вінницького аеропорту. На аукціоні за цей клапоть землі UBC Group заплатила 12,135 млн грн. Сама ж вартість будівництва складає 15 мільйонів євро. Завод матиме площу близько 20 тисяч м2.

План будівництва

 

Загалом, план будівництва заводу виглядає наступним чином:

  • В рамках стартової черги  планується вихід на виробничу потужність 6000 одиниць торгового холодильного обладнання. На той час на заводі працюватиме вже близько 500 робітників.
  • На другому етапі (2017-2018 рр.) виробничі потужності мають збільшитись до випуску 9000 холодильних шаф-вітрин в місяць. Чисельність персоналу зросте  до 750 осіб.
  • Третій етап завершиться у 2020 році. До цього часу планується розширити виробничу площу до 20360 м2, налагодити виготовлення морозильних скринь в обсязі 6000 штук в місяць та наростити виробництво холодильних шаф-вітрин до 15 000 одиниць щомісячно.

На цьому місці з'явиться найсучасніший в світі завод холодильного обладнання

 

За словами Ігоря Гуменного, за сприятливої економічно-інвестиційної погоди, компанія може прискоритися і розпочати другу чергу раніше.

– Але найбільша проблема – це не будівництво заводу, а підготовка персоналу. Ми протягом 2014-2016 років будували подібне підприємство в Харкові, і для того, щоб набрати тисячу чоловік, нам довелося пропустити крізь себе більше трьох тисяч. Оскільки це сучасне обладнання, то робота з ним вимагає тривалого часу навчання, – зауважує керівник компанії.

Сергій Моргунов, Ігор Гуменний та Валерій Коровій підписують "послання" для часової капсули

Історичний момент – вкидання капсули

Мер Вінниці проводить майстер-клас із будівництва

Фундамент закладено

Відкриття пам'ятного каменю на місці початку будівництва

Далі – справа за технікою

ДОВІДКА:

«UBC Group» – один із найпотужніших промислових холдингів України, який працює в сфері холодильної техніки. Його клієнтами є відомі торгові марки та великі корпорації, які розташовані як в Україні, так і за кордоном (Coca-Cola, Pepsi, Carlsberg, Heineken, ABInBev, SABMiller, MolsonCoors,  Nestlé та інші).

«UBC Group» працює у декількох бізнес-напрямках:

  • «UBC Cool» – компанія з розробки і виробництва холодильної техніки для напоїв і продуктів.
  • «UBC Promo» – компанія з розробки і виробництва промо-матеріалів.
  • «UBC Engineering» – провідна в СНД інжинірингова компанія у сфері харчової і переробної промисловості. Займається проектуванням та інсталяцією обладнання і техпроцесів. Дистрибуцією промислової арматури і витратних матеріалів.
  • «UBC Service» – компанія, яка займається наданням сервісних послуг, послуг реконструкції професійного холодильного устаткування.
  • «UBC Distribution» – компанія, яка займається продажем продуктів і послуг «UBC Group».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *