Творчий ювілей вінницька заслужена артистка України Марія Скрипник відзначила «Монологом натхненної душі»

Новини Вінниці

35 років на творчій ниві відзначила талановита вінничанка, заслужена артистки України Марія Скрипник. З цієї нагоди в обласному театрі ім. М. Садовського відбувся вечір артистки «Монолог натхненної душі», де вона пригадала і своє театральне минуле, і роботу на благо культури на чиновницькій посаді.

«Я була простою дівчиною з Буковини. Вступила до Харківського університету імені Івана Котляревського, де на одне місце претендувало 18 таких же, як я, хлопців та дівчат. Одним із моїх наставників був легендарний Лесь Сердюк, який грав у театрі-студії «Березіль», заснованій видатним Лесем Курбасом. І коли я приїхала до Вінницького театру імені Миколи Садовського, то зрозуміла, що тут я стала справжньою», – згадує Марія Василівна.

Свої спогади вона переплітала із натхненним виконанням віршів її улюбленої поетеси – Лесі Українки – із циклу «Сім струн».

Наголошуючи, що на Вінниччині зустріла чимало талановитих людей, вона підтвердила свої слова, запросивши виступити на своєму вечорі співаків, музикантів, акторів, чиї номери вразили не лише глядачів, а й могли би позмагатися на кращих талант-шоу країни та світу.

Оформленням вечора стали світлини, котрі проектувалися на полотно. На тих фото – всі творча дорога Марії Василівни у театрі. Чимало ролей вона зіграла у театрі, якому присвятила 20 років життя.

За рік до завершення акторської кар’єри – у 1999 році – Марія Скрипник отримала звання Заслуженої артистки України.

Вже у 2000 році тодішній міський голова Вінниці Володимир Ваховський запросив її стати начальником управління культури міської ради. А через 8 років курувати культурну сферу всієї області запросив тодішній губернатор Олександр Домбровський.

«Чимало проектів – великих і малих – було зроблено за цей час. Чимало закладів культури області завдяки їм отримали друге дихання і продовжили свою діяльність. У Вінниці було відкрито дитячу школу мистецтв «Вишенька», яка нині є найкращою в місці. Було започатковано відзнаку «Покровитель культури», яка на сьогодні збирає все більше меценатів. І ще багато зроблено проектів у селах Вінниччини, культуру яких було презентовано на всю Україну», – розповідає Марія Василівна.

З творчим ювілеєм артистку привітали колеги по сцені, роботі. І хоча багато похвал на її адресу лунали саме за її творчий доробок, та найбільш вдалим своїм «проектом» Марія Василівна називає свою сім’ю. Гостям вечора вона презентувала родинну реліквію – вишитий її мамою національний костюм, який до свята одягла донька Олена.

«Мені його передала мама, я його передала своїй донечці, а вона – передасть своїй. Щоб наш рід мав оцю зв’язуючу ниточку. Бо родина – то найбільший скарб», – сказала Марія Василівна.

Наприкінці вечора вона презентувала свою книжку – «Зоряна криниця Марії Скрипник». За це їй вручили Почесну грамоту Національної спілки письменників України.

Довідка. Народилася Скрипник  Марія Василівна  6 травня 1956 року, с. Киселів Кіцьманського району   Чернівецької області. Закінчила Харківський інститут мистецтв, 1980 p.,  за спеціальністю  – актриса.

Розпочала свою  трудову діяльність  у   1976 році   керівником   народного  театру Глибокського   районного   Будинку   культури   Чернівецької   області.  З вересня 1976 року по червень 1980 рік  –  студентка Харківського інституту мистецтв, акторського відділення.  І980 – 2000 рр. – актриса Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Садовського.

З грудня 2000 року працювала в  управлінні культури Вінницької міської ради на посадах начальника та заступника начальника управління.

Під час діяльності Марії Василівни  Скрипник  на посаді начальника,  управління культури Вінницької міської ради визначалося кращим та нагороджувалося дипломами управління культури і туризму облдержадміністрації як переможець у різних номінаціях. Вона була автором проектів та режисером-постановником великих мистецьких загальноміських заходів, таких як: День міста, „Вінничанин Року", „Покровитель культури", фестивалю „Ми за Україну духовну", дитячо-юнацького фестивалю народного танцю „Вінниця – 2004", дитячо-мистецького ярмарку „Моя люба Вінниця", регіонального фестивалю хорової музики ім. М.Д.Леонтовича тощо. Вона виступала режисером-постановником звітних концертів майстрів мистецтв та художніх колективів м. Вінниці, співавтором сценарію та ведучою творчих звітів Вінниччини на сцені Національного Палацу „Україна" у м. Києві. З ініціативи Скрипник М.В започатковано стипендії заслуженим артистам обласного музично-драматичного театру ім. М.Садовського та обласного театру ляльок, стипендії ветеранам культури і мистецтва.

У 1999 році їй присвоєно почесне звання „Заслужена артистка України".

За вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня Конституції України в 2007 році нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

У травні 2008 року призначена начальником  управління культури і туризму Вінницької обласної державної адміністрації. Закінчила роботу на посаді у квітні 2015 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *